Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #22165, Zdanění brigád a prohlášení poplatníka

Zdanění brigád a prohlášení poplatníka, Daně

6.10.2023 Daně

Dobrý den, mám jeden rychlý dotaz - když jsem podepisoval růžový papír, že už mám zaměstnavatele na HPP, a aby mi ten jeden už neplatil, ten který mám jako brigádník, kdy začne platit jen ten jeden růžový papír? Musím čekat do listopadu? Nebo to udělají ještě tento měsíc. Případně - fakt nebude vadit, že mám za jeden měsíc podepsané 2 růžové papíry? Na brigádě jsem si vydělal 75 tisíc. Ještě jsem byl na jedné brigádě, kde jsem růžový papír neměl vůbec a tam se mi brala 15% srážková daň. Jak to tedy bude? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

s využitím slevy na poplatníka (30 840 Kč/rok) reálně daně neplatíte z výdělku až do výše 205 600 Kč/rok. Souběžně podepsané prohlášení poplatníka po dobu jednoho měsíce tak vadit nebude. V rámci daňového přiznání za rok 2023 požádejte o navrácení již zaplacené srážkové daně z DPP.