Jak a kde revitalizovat svou životní pojištění? Poradíme vám, kam se obrátit!

Životní pojištění od expertů
28.1.2019 Pojištění

Dobrý večer, mám už mnoho let životní pojištění u pojišťovny. Za celé roky mě nikdy nikdo nekontaktoval, aby byla smlouva aktualizována. Mám pocit, že za ty roky by to bylo vhodné, ale nevím, kam se obrátit. Nejbližší pobočku tu sice máme, ale zde jsem nebyla spokojena, paní mi značně zkomplikovala život při vyřizování pojistky po úmrtí manžela. Můžete mi prosím poradit, kde si mám nechat smlouvu "revitalizovat" ? Děkuji

Dobrý den,

nejste-li spokojena se službami své pojišťovny, není nic snazšího než se poohlédnout u konkurence. Většina Čechů si stěžuje na nízké úroky u spoření, vysoké poplatky za běžný účet, drahé úvěry a špatné pojistky. Neustále čekají na Godota a doufají, že za ně tento problém někdo vyřeší (stát regulací nebo banka/pojišťovna sama od sebe). Jenže samo od sebe se obvykle nikdy nic nestane, na změně je třeba aktivně pracovat. Přitom dnes stačí tak málo - obejít 3-4 konkurenční banky/pojišťovny a nechat si předložit lepší nabídku.

Jaké máte životní pojištění - rizikové (pojištění úmrtí) nebo rezervotvorné (pojištění "dožití se určitého věku" - spořící/investiční)? V prvním případě s přibývajícím věkem roste cena pojistného a od určitého momentu se stáváte nepojistitelnou (zde nemá příliš smysl aktivně tlačit na aktualizaci smlouvy, výsledkem bude pouze vyšší cena). Ve druhém případě je záhodno se o svou smlouvu zajímat a zejména požádat o výplatu peněz, pakliže jste dosáhla patřičného věku.