Jak zrušit trvalé bydliště syna a ochránit majetek? Co se stane s rodinou, pokud syn znovu upadne do dluhů?

Dobrý den, mám problém se synem, který se mnou žije ve společné domácnosti. Pracuje, ale dostává se občas do dluhů, které mu pomáhám splácet. Nyní jsem se rozhodla zrušit mu trvale bydliště u mě, abych uchránila v případě větších dluhu náš majetek. Syn nemá dostatek financí aby si platil byt sám, takže nevím kam půjde. Je tedy nutné udávat důvod a novou adresu pro zrušení stávající trvale adresy? Na syna je napsána hypotéka na byt z 1/3, ve kterém bydlí jeho družka s dítětem. Je jeho rodina v ohrožení, pokud se syn opět dostane do dluhů, které nebude sám zvládat? Děkuji

Dobrý den,

trvalé bydliště můžete synovi zrušit bez udání důvodu a nutnosti uvádět jeho novou adresu. Taktéž nemáte povinnost synovi zajišťovat nové bydlení. Někdy bývá nejvýchovnější přestat dětem splácet jejich dluhy a donutit je se postavit na vlastní nohy.

Za hypotéku ručí všichni účastníci úvěrové smlouvy společně a nerozlučně. Pokud by hypotéka přestala být splácena, mohla by banka nemovitost v zástavě prodat.