Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #6403, Zrušení zahraničního účtu

Co se stane s bankovním účtem, který jsem neaktivovala po návratu z Holandska?

12.4.2019 Běžný účet

Dobry den, v roce 2018 jsem odjela do Holandska pracovat. Udelali nam nejakou registraci na uzemi Holandska a v ING Bank nam zalozili ucet na me jmeno atd. Po tydnu jsem se vratila, nevyhovovali mi podminky bydleni. Ucet zalozeny je. Kartu a vse mi jeste stacili zaslat na holandskou adresu. Ale kartu jsem jeste neaktivovala a ani neotevrela z obalky, ani zadne penize na ucet nevkladala. Poradte mi prosim, budu platit nejakou pokutu nebo se úcet zrusil tim ze ho nepouzivam? A jak se toho uctu zbavit? Volala jsem hned tyden po vraceni z Holandska na ING v CR a rekli mi, at si to vyridim tam kde jsem ucet zakladala. Ale do Holandska se vracet nechci! Co mam delat? Mam strach, abych nemela exekuci. Da se to obejit? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

běžný účet založený u holandské banky lze zrušit pouze v Holandsku (česká pobočka ING Bank nemůže provádět úkony za holandskou ING). Účet je aktivní i bez aktivace karty, sám se nepoužíváním nezrušil. Přijde na to, jestli si holandská banka účtuje poplatky za vedení účtu. Pokud ano, poplatky se Vám načítají každý měsíc a dluh roste - účet jeďte zrušit do Holandska neprodleně. Pokud byl účet bez poplatků, dluh Vám neroste a nehrozí žádná sankce za nezrušený účet (banka po letech neaktivity pravděpodobně zruší účet sama).