Raiffeisenbank

Kód banky: 5500
Zelená linka: 800 900 900
Internet: www.rb.cz více informací více

Vyhledat pobočku nebo bankomat

 
  Pobočku      Bankomat
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

Jedna z větších banka na českém trhu, která v minulém desetiletí koupila a plně integrovala bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto – ve své době průkopnicky první účet s vedením zdarma v případě stanoveného obratu. Po vzoru mBank začala RB nabízet hypotéku s offset mechanismem. Úrokové sazby u spořicích produktů nízké, úvěry mírně dražší, internetbanking solidní. Provozuje stejnojmennou stavební spořitelnu.


O bance

Raiffeisenbank se v oblasti bankovnictví objevila v České republice již v roce 1993. Své služby nabízí jak soukromým osobám, tak podnikatelům a firmám. V roce 2008 se spojila s eBankou (tento proces byl započat v roce 2006). Tradičně patří k těm bankám, které nabízejí vysoký standard služeb a profesionální přístup ke klientům. V roce 2008 byla prohlášena za nejlepší banku v České republice.


Veškerými službami, jež nabízí Raiffeisenbank, se snaží zohlednit individuální potřeby klienta podle jeho osobních dispozic, požadavků i regionu, v němž žije. Sympatické na Raiffeisenbank je také to, že se vedle bankovních aktivit zapojuje do řady charitativních akcí, k čemuž vede i klienty. Ti se mohou vzdát některých peněžních bonusů, které Raiffeisenbank poskytuje např. eKontu právě ve prospěch charity. Peníze investuje tato banka nejen na charitativní účely, ale také do kultury, vzdělání apod.


V oblasti osobních financí poskytuje Raiffeisenbank zejména zřízení tzv. běžného účtu. Největší výhodou eKonta je osvobození od zbytečných poplatků, jež jsou trnem v oku každému klientovi. Raiffeisenbank vás za věrnost odmění zrušením některých poplatků a po splnění jistých podmínek vám dokonce poskytne finanční bonusy za to, že jste své peníze svěřili právě jí. Bonusem je také vedení spořicího účtu zcela zdarma. Naprostou samozřejmostí je pak přistup k vašemu kontu prostřednictvím internetového bankovnictví.


Každého, kdo má pár peněz nazbyt, zajímá, jak je co nejlépe zhodnotit. Raiffeisenbank můžete využít i pro zhodnocení svých financí. K dispozici je vám hypoteční zástavní list, stavební spoření, penzijní připojištění, depozitní směna, termínované vklady, spořicí účty. Pro náročné klienty jsou zde nadstandardní služby v podobě privátního bankovnictví. To znamená, že banka a jakýkoli váš požadavek najde řešení právě vám ušité na míru.


V oblasti firemních financí jsou služby rozděleny do tří kategorií, přesně podle potřeb těchto právnických osob, a to na malé podnikatele (s ročním obratem do 30 milionů korun), firmy (s ročním obratem nad 30 milionů korun) a velké podniky (s ročním obratem nad 250 milionů korun). K dispozici jsou jim nejen podnikatelské či firemní účty, ale i nabídka úvěrů apod.


Raiffeisenbank poskytuje mnoho svých služeb zdarma, jednou z novinek je, že při ztrátě nebo odcizení karty nemusíte oproti jiným bankám platit za její blokaci. Nejen tato služba, ale neustále přibývající výhody poskytované svým klientům dělají z tohoto peněžního ústavu jednu z nejlepších bank na světě.


 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank Evropsko-ruská banka Expobank Fio banka GE Money Bank HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno