Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #2434, Úrazové životní pojištění

Úrazové životní pojištění, Pojištění

Životní pojištění od expertů
19.1.2016 Pojištění

Dobrý den, mám ročního vnuka a 30-ti letou dceru v inval. důchodě 1. stupně. Potřebovala bych poradit, kde nejlépe pojistit dceru a zároveň i vnuka, aby to bylo pro ni finančně únosné. Jedná se mi o úrazové pojištění popřípadě i kombinaci s jiným produktem např. spořením. Pojistit jen dítě se mi zdá nerozumné - jde i o zabezpečení vnuka. Je tolik produktů, že se v nich už zamotávám a nechci se unáhlit. Děkuji

Dobrý den,

doporučuji u pojišťovny řešit pouze obnosové úrazové životní pojištění (pojištění úrazu, nemoci a smrti) - tedy platit si měsíčně pojistné, a dojde-li k úrazu, nemoci či smrti, tak čerpat pojistné plnění (předem sjednanou částku).

Spoření doporučuji řešit výhradně přes banky (spořící účet či termínovaný vklad). Kombinované spořící/úrazové životní pojištění je velmi nevýhodný produkt (kterým jsou pověstní zejména finanční poradci, mající z něj vysoké provize a nešťastní lidé, kteří se nemohou takto nevýhodného produktu zbavit).

Úrazové životní pojištění (nikoliv kombinované spořící): má vždy individuální podmínky - doporučuji oslovit větší, zavedenější (a tedy bohužel i dražší) pojišťovny jako Axa, Česká pojišťovna, Generali. O co je zde pojistka dražší, o to komfortnější je následné čerpání v případě problému (naopak u povinného ručení, kde plnění nečerpáte Vy ale protistrana dopravní nehody, se vyplatí volit nejlevnější pojišťovny na trhu - Triglav, Slavia, atd., neboť rychlost a komfortnost plnění zde není Váš problém).

Spoření: začněte dobrým běžným účtem, které bude zcela bez poplatků a podmínek (nejlepší Equa Bank, následuje Air Bank a Fio Banka) a už tímto krokem ušetříte nemalé peníze. Od Equa Bank doporučuji spořící účet HIT s úrokem 1% + bonus 0,5% při zasílání výplaty (důchodu) na tento účet. Bez podmínek, poplatků, skrytých triků, jednoduché, peníze kdykoliv k dispozici.