Kam uložit 0,5 mil. Kč, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
8.10.2016 Spoření

Dobrý den, hledám možnost jak uložit 500 000 na dobu 3-5 let. Předem díky

Dobrý den,

preferujete-li vyšší zisk na úkor vyššího rizika, doporučuji termínovaný vklad u družstevní záložny (třeba ANO SD na 3 roky za 3,1%). U záložen je třeba od loňského roku 10% z vkladu vložit do kapitálu záložny, který není pojištěný proti úpadku (jako zbylých 90% vkladu či 100% vkladu u bank).

Preferujete-li nulové riziko na úkor nižšího zisku, pak volte termínovaný vklad od bank (nejlépe vychází J&T Banka na 5 let za 1,1%).

V dnešní době nízkých úrokových sazeb lze také doporučit stavební spoření (je na 6 let, ale mimo úroku 1% získáte ročně i státní podporu 2 000 Kč). Optimální je vklad 500 000 Kč rozdělit na sebe a manželku (na dvě stavební spoření) a pobírat 2x státní podporu, tedy každý rok 4 000 Kč. Dobré podmínky má Stavební spořitelna ČS, kde při sjednání online zaplatíte jen 495 Kč na uzavření smlouvy (jinde chtějí více, obvykle 1% z cílové částky).