Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #3098, Druhá platební karta Equa bank

Druhá platební karta Equa bank, Běžný účet

11.10.2016 Běžný účet

Dobrý den, potřebovala bych poradit s jednou kuriozitou. Letím na měsíc do Indonésie a mám účet u Euqa bank, kde jsem si chtěla nechat vystavit druhou kartu. Jelikož jsem chtěla mít jednu kartu od účtu v záloze, kdyby mi ji bankomat sebral, abych neskončila bez finančních prostředků. Ale bylo mi řečeno, že to nedělají a samozřejmě se mi může stát že v této zemi o kartu přijdu. Chtěla jsem tedy zřídit účet jiný na omezenou dobu a tím, že bych tam měla nějaký minimální poplatek za výběr, ale taky mi bylo řečeno, že to nedělají. Můžete poradit jak tuto situaci vyřešit? Děkuji moc S pozdravem Zýková

Dobrý den,

jedinou drobnou vadou na kráse Equa bank je právě absence druhé platební karty k jednomu účtu. Pro cesty do zahraničí se dvě karty určitě hodí, ale osobně bych volil tak jako tak druhou kartu od jiné banky.

Doporučuji si otevřít druhý účet u Air Bank (kde je taktéž vše zdarma a bez podmínek - na rozdíl od Equa bank se ale platí za výběry z bankomatů: 25 Kč v tuzemsku a EU, 100 Kč mimo EU) a brát to jako nutnou rezervu (primárně platit s Equa bank). Air Bank má vyšší poplatek za výběr z bankomatu mimo EU, ale kurzy mají obě banky srovnatelné (jedny z těch výhodnějších na poli tuzemských bank).