Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #3291, Zvýšení úroků v průběhu fixace

Zvýšení úroků v průběhu fixace, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, v průběhu fixace naší hypotéky nám MONETA Money Bank a.s. dopisem oznámila, že nám zvyšuje úrokovou sazbu hypotéky a tím i měsíční splátky. I přes písemný protest sazbu opravdu zvýšila. Je takovéto jednání ze strany banky možné???

Dobrý den,

v průběhu fixace banka nemůže měnit úrokovou sazbu, takové právo má až v momentě výročí fixace (a Vy pak máte zase právo přejít k jiné bance). Jednostranné zvýšení úroku v průběhu fixace by mohlo být pouze důsledkem porušení smluvních podmínek (pozdní placení, zrušení životního pojištění, za které byla udělena sleva z úrokové sazby).

Pokud jste neporušil smluvní podmínky a banka neuznává Vaši reklamaci, doporučuji podat podnět dohledovému orgánu nad bankami (ČNB).