Cestujeme do zahraničí, Běžný účet

23.6.2018 Běžný účet

Dobrý den, mám dotaz. V nejbližší době odjíždím na tříměsíční brigádu do Holandska a potřebovala bych zjistit přesný tvar mého čísla účtu v mezinárodním formátu (IBAN/SWIFT) č.ú. 283947789/0300 (Poštovní spořitelna). Na účet mi bude chodit výplata. Dále prosím o bližší informace při používání platební karty ( Mastercard) v Holansku, např. výběr z bankomatu, platby kartou, ceny za uvedené transakce a další. Moc děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

IBAN CZ06 0300 0000 0002 8394 7789, SWIFT CEKOCZPP. Poštovní spořitelna je zcela nevhodná pro cesty do zahraničí, neboť si účtuje za všechny Vámi zmíněné transakce vysoké poplatky (bankomat 100 Kč, příchozí platba 150 Kč). Doporučuji běžný účet od Equa bank, který banka nabízí zdarma a bez podmínek. V tuzemsku máte vše bez poplatků (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a v zahraničí za výběr z bankomatu zaplatíte jen 9 Kč. Stejných 9 Kč banka účtuje za příchozí platby ze zemí EU (zasílání výplaty). Platby kartou jsou vždy u všech bank zdarma.