Nesouhlasí banka s výší částky na vkladní knížce po smrti matky

Dobrý den, po smrti mé matky jsem na základě Usnesení Okresního soudu Brno-venkov nabyl vkladní knížku vedenou u ČSOB Poštovní spořitelny se zůstatkem na účtu ke dni úmrtí mé matky ve výši 52 538,39 Kč. Dnes jsem se dostavil na vaši pobočku v Brně na ul. Orlí a chtěl jsem tuto částku převést na svůj účet. Vaše pracovnice mě však chtěly převést pouze částku 51.961,- Kč uvedenou ve vkladní knížce ze dne 5.3.2012. Další zápisy v knížce - úroky- již matka neměla. Trval jsem na částce uvedené v Usnesení Okresního soudu Brno-venkov. Vaše pracovnice mně sdělily, že rozdíl mezi částkou uvedenou v Usnesení a částkou uvedenou ve vkladní knížce mám nárokovat u notáře, který dědictví vyřizoval! Já mám u notáře vše vyřízeno i zaplaceno. Prosím proto o vaše stanovisko k této věci. Děkuji

Dobrý den,

nejsme ČSOB, Poštovní spořitelna ani jiná banka, ale poradenský portál. Určitě máte nárok i na úrok za období od posledního záznamu v knížce (2012) po datum úmrtí Vaší matky. Že není úrok v knížce zapsán nemá na jeho vyplacení žádný vliv (úrok se vždy zpětně fyzicky do knížky zapisuje při další návštěvě pobočky - toto je pouze technický detail).

Notář si tuto částku sám nevymyslel. Dotázal se Poštovní spořitelny na zůstatek na knížce ke dni úmrtí. Banka knížku k datu úmrtí zablokovala a připsala i chybějící úrok. Částku 52 538,39 Kč musela potvrdit notáři přímo Poštovní spořitelna.