Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7238, Hypotéka na pozemek a stavbu RD

Lze kombinovat úvěr na pozemek a hypotéku na stavbu RD u různých bank?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, budeme kupovat pozemek na stavbu RD. Lze si vzít úvěr na pozemek u jedné banky a hypotéku na stavbu RD u jiné banky? Nebo musí být oboje jen u jedné banky? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

každý úvěr může být u jiné banky, ale k tomuto řešení není moc důvodů, neboť byste měl komplikovanější podmínky zástavy (stavba RD je nedílnou součástí pozemku a každá banka požaduje mít zástavní právo zapsané v prvním pořadí - pozemkem/stavbou tak lze ručit jen jedné bance a druhé bance byste musel ručit jinou nemovitostí). Navíc s vyšším úvěrem dosáhnete na lepší podmínky (nižší úrok, atd.). Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictví hypoteční kalkulačky, umíme nabídnout výrazně lepší podmínky než ceníkové úroky bank (díky nasmlouvaným velkoobchodním slevám). Důležité je též nepodcenit zasíťování pozemku.