Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10900, Hypotéka na rekonstrukci cizího domu

Hypotéka na rekonstrukci cizího domu, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, ráda bych zjistila vstupní informace co se hypotéky týče. Rádi bychom si s přítelem vzali hypotéku, máme našetřený základ na Lišce a vlastním i další nemovitost. Jedná se o to, že peníze z hypotéky chceme investovat do domu, který zatím není náš (dvougenerační bydlení). Rodiče by na nás část domu rádi přepsali až po svatbě, pochopitelně kvůli dani. Ta se zatím ale nechystá. Jak lze v takovém případě postupovat? Lze využít nějaké hypotéky u které máme peníze na účtu dopředu a můžeme je proinvestovat ještě před samotným přepisem? Jaké produkty a kroky pro nás lze doporučit?

Dobrý den,

jedná se o nestandardní situaci, která ovšem není neřešitelná. Jen je třeba pečlivě zvážit všechny parametry a rizika:

  • zadlužili byste se kvůli investici do cizí nemovitosti (kdyby došlo k rozporům v rodině, rodičům zůstane nemovitost a vám dluhy)
  • banka u hypotéky vyžaduje ručení nemovitostí (ručit můžete i cizí nemovitostí, tedy např. rekonstruovaným domem ve vlastnictví rodičů)
  • k nemovitosti v zástavě banka nechá zapsat do katastru věcné břemeno "zákaz zcizení", které znemožní převod nemovitosti na jinou osobu
  • banky obvykle hypotéku poskytují jen na řešení vlastních bytových potřeb (Vy ale chcete žádat o úvěr na rekonstrukci cizí nemovitosti)
  • abyste si mohli odečítat zaplacené úroky od základu daně (ročně dostávat v rámci daňového přiznání 15% ze zaplacených úroků zpět), musíte být nejen účastníky úvěrové smlouvy, ale taktéž majiteli nemovitosti
  • doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení
  • prostudujte podmínky hypotéky
  • REKLAMA