Jak zažádat o odklad splátek a ulevit si od finančního tlaku?

Dobrý den, mám otázku jako fyzická osoba. Nechtěli bychom se s manželem dostat do potíží, zda jsme si vyložili formulaci špatně. Ale Vy určitě budete vědět mi odpovědět. Manžel od nouzového stavu pracuje z domova, je pod velkým tlakem a sice dostává příjem, ale nevíme jak dlouho. Máme malou dcerku. V lednu jsem onemocněla po ztrátě zaměstnání, ale měla jsem přislíbeno již v únoru, že od března, maximálně dubna budu moci nastoupit na místo lektora. Bohužel centrum muselo zavřít, finančně jen tak tak vyjdeme a ke konci měsíce již nemám dost na jídlo. Manžel musí platit na nemanželskou dceru alimenty přes 300 euro měsíčně a i tato změna je dost znát co oslabila koruna. Má otázka je - můžeme si i my zažádat o odklad splátek? Dosud jsme platili vše řádně. Jsme ale vyčerpaní a manžel se obává, že ten tlak dlouho nezvládne. Moc děkuji za případnou odpověď.

Dobrý den,

ano, i vy si můžete požádat o doklad splátek o 3-6 měsíců u hypoték a půjček. Nicméně není možné žádat o odklad placení alimentů, ty je třeba hradit řádně a včas. Došlo-li k propadu příjmů manžela, můžete soud požádat o trvalé snížení alimentů.