Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #9544, Koronavirus a opravné daňové přiznání

Koronavirus a opravné daňové přiznání, Daně

2.4.2020 Daně

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit? Potřebovala bych podat odpočet úroků z hypotéky a překlenovacího úvěru na finanční úřad za rok 2018. Jde pouze o 10-12. měsíc v roce. Je to možné zaslat elektronicky nebo pouze osobně? Co je potřeba k tomu doložit a vyplnit? Moc děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

v roce 2020 se podává daňové přiznání za rok 2019. Potřebujete-li podat opravné daňové přiznání za rok 2018, je třeba přiznání odevzdat na podatelně FÚ v papírové podobě (včetně všech příloh) nebo ho podat elektronicky (máte-li datovou schránku). Pro uplatnění nároku na odpočet úroků z hypotéky je třeba doložit potvrzení o zaplacených úrocích, které banky automaticky vystavují všem klientům (distribuce bývá každoročně v lednu). Více info v našem článku Daň z příjmu za rok 2019.