Jak se liší banky v různých zemích při převodu peněz? Zkušenosti s rakouskou bankou Erste a italskou bankou Monte dei Pashi di Siena

21.1.2018 Podvod

Pokračování dotazu č. 4227: Dobrý den, nechce se mi rozepisovat až tak veřejně. Víte, nestalo se nám toto poprvé, ale už náš rakouský odběratel chtěl, abychom si udělali účet v Rakousku a přihlásili se jako devizový cizinec. Co víme, chtěli to i po Maďarech a Polácích. V Rakousku to byla die Erste. Po komunikaci s bankou Monte dei Pashi di Siena, chtějí po nás to samé. Taky je přece rozdíl, jestli pošlete peníze do Komerčky nebo do mBank. Nemůže to být obdobné, že třeba da Monte dei se chová jinak? Má lepší služby, nebo něco jiného co jsem s vámi chtěl najít. Děkuji Petr

Dobrý právě,

jakémukoliv plátci je zcela jedno, jestli peníze pošle do KB nebo mBank, není v tom pro něj žádný rozdíl. Pro rakouského plátce bude o něco pohodlnější peníze poslat do rakouské banky než do české, ale ten rozdíl je opravdu zanedbatelný (domácí platba vs EU SEPA platba) - jde jen o výši poplatku (např. 0,1 EUR vs 1 EUR). Plátci mimo EU je zcela jedno, jestli peníze pošle do rakouské, italské nebo české banky (poplatek a jiné náležitosti jsou vždy stejné).