Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #22585, Přivýdělek na dohodu při rodičovské

Přivýdělek na dohodu při rodičovské, Daně

20.12.2023 Daně

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a chtěla bych si přivydělat. Naskytla se mi možnost přivýdělku na dohodu, ale nevím, jak by to pak bylo řešeno v rámci daňového přiznání. Prohlášení poplatníka daně z příjmu jsem podepsala u svého zaměstnavatele než jsem nastoupila na mateřskou. Nevím, zda přivýdělek mám pak nějak řešit v rámci daňového přiznání. Děkuji

Dobrý den,

Prohlášení poplatníka se podepisuje vždy jen na kalendářní rok, tedy prohlášení podepsané před nástupem na mateřskou v roce 2023 nebude v roce 2024 platné (nicméně i při práci pro jiného zaměstnavatele by Vás to nikterak neovlivnilo - původní zaměstnavatel nemá nač slevu aplikovat).

U nového zaměstnavatele (DPP, DPČ) podepište nové prohlášení poplatníka. Budete-li mít příjmy na DPP do 10 000 Kč/měsíc, nebudete muset podávat daňové přiznání. U vyšších výdělků budete mít povinnost daňové přiznání podat, ale až do celoročního příjmu 205 600 Kč (pravdě i více díky slevě na děti) nebudete reálně žádné daně platit. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání