Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #21655, Proč mi banka zrušila účet?

Proč mi banka zrušila účet?, Běžný účet

2.7.2023 Běžný účet

Dobrý večer, ráda bych se zeptala, spořitelna mi bez mého vědomí zrušila dětský účet. Chtěla jsem si vybrat zbytek alimentů, ani kartu mi to zpět nevrátilo. Teď v sobotu. Plno telefonování a následně osobně do banky. Proč banky ruší dětské účty? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banky plošně dětské účty neruší. Ke zrušení dětského účtu mohlo dojít z důvodu dlouhodobé neaktivity, dosažení věku 15-18 let a převodu na studentský účet nebo účet pro dospělé, který může být za určitých okolností zpoplatněn (a právě z důvodu neaktivity by mohlo docházet k hromadění nezaplacených poplatků). Běžný účet mohl být taktéž zrušen pro porušení smluvních podmínek (např. nepovolený debet). Více informací Vám sdělí  přímo vaše banka.