Souběh DPP, Daně

19.1.2022 Daně

Dobrý den, chci se zeptat, budu mít 2 zaměstnání na DPP (300 hodin), u jednoho zaměstnavatele mám podepsaný růžový papír, ale přesahuji hranici 10 tisíc. U toho jako student si můžu nechat daň vrátit, nicméně souběžně mi bude běžet druhá smlouva DPP nebo DPČ s výdělkem do 10 000 Kč a nemůžu zde podepsat růžový papír. Nebo i zde můžu žádat vratku daně? A musím podat daňové přiznání? Nebo jak je to u souběhů? Abych se nedostal do dluhů..

Dobrý den,

Prohlášení poplatníka (růžový papír) nemůžete mít podepsané souběžně u více zaměstnavatelů. Obvykle se podepisuje tam, kde máte nejvyšší příjem. V případě DPP nad 10 000 Kč měsíc máte povinnost podat daňové přiznání, v rámci kterého sečtete příjmy od všech zaměstnavatelů a porovnáte již sražené zálohy na daň s vaší daňovou povinností. Výsledkem bude pravděpodobně přeplatek, který Vám FÚ vrátí. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání