Úmrtí a převod auta, Pojištění

Životní pojištění od expertů
15.11.2021 Pojištění

Dobrý den, mám dotaz. Protože nemohu najít telefonní spojení na pobočku v Krnově, obracím se na vás. V březnu mi zemřel otec a auto bylo pojištěno na jeho jméno. Nyní je auto přepsáno na maminku. Musí se udělat převod nebo stačí až pojistka zanikne a příští rok bude uzavřena s maminkou? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

auto musí být pojištěné na jméno majitele. Povinné ručení zohledňuje mnoho faktorů, mimo jiné i věk řidiče a jeho historii (i proto nemůžete mít pojištění sjednané na cizí osobu). Nový majitel vozidla (maminka) si musí neprodleně sjednat povinné ručení na své jméno. Zároveň pojišťovnu informujte o změně majitele vozidla z důvodu úmrtí a vše doložte notářským rozhodnutím o vypořádání dědictví. Pojišťovna pojistku zruší a přeplatek vrátí.

Technicky nejde o převod smlouvy z tatínka na maminku. Tatínkova smlouva zanikne a pojistná smlouva maminky bude nová (nezávislá na předchozí smlouvě), reflektující rizikový profil maminky (např. jiný bonus za bezeškodní průběh, atd.).