Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #8582, Úmrtí, dědictví a zrušení pojistných smluv

Úmrtí, dědictví a zrušení pojistných smluv, Pojištění

Životní pojištění od expertů
17.1.2020 Pojištění

Dobrý den, prosím o radu v záležitosti úmrtí klienta – zrušení jeho smluv a uzavření smlouvy nové. Moje matka měla uzavřeny s Českou pojišťovnou dvě pojistné smlouvy. Bohužel zemřela 30.6.2019. Smlouvy nemám k dispozici, a proto nevím, na co konkrétně matka smlouvy uzavřela. Přesto finanční závazky plním za matku. Již jsem kontaktovala telefonicky Vašeho pracovníka z pobočky Vyšehradská Praha 2 krátce po úmrtí matky, který mě informoval, že pokud platím závazky vyplývající z těchto smluv, je pojištění platné a že máme počkat s uzavřením nové smlouvy až proběhne dědické řízení. Dědické řízení proběhlo a já jsem vlastníkem 2/3 nemovitosti a chtěla bych zrušit obě smlouvy na zemřelou matku a uzavřít novou smlouvu o pojištění nemovitosti. Musím se objednat na některou z poboček nebo se mohu kdykoliv dostavit bez objednání a na kterou pobočku v Praze 2 nebo Praze1 ? Předem mnohokrát děkuji za Vaši radu a budu se těšit na vzájemnou spolupráci. Přeji hezký den.

Dobrý den,

oznamte notáři, že Vaše matka měla pojistné smlouvy/majetek v ČSOB. Notář si následně vyžádá od ČSOB informace o těchto produktech (hlavně zůstatek k datu úmrtí, který je předmětem dědictví) a v rámci dědického řízení určí pro tento majetek dědice. Dědic následně s notářským usnesením o vypořádání dědictví navštíví pobočku ČSOB, kde mu budou peníze vyplaceny.