Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #22905, Už nikdy nezískám hypotéku po insolvenci?

Už nikdy nezískám hypotéku po insolvenci?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, zkoušel jsme si vzít s přítelkyní hypotéku. Měl jsme insolvenci na 200tis, kterou jsem splatil na 100% během asi roku a půl. Teď uz je to 6 let po skončení, kdy mě vyškrtli z rejstříku. Plat máme kolem 60tis. Máme nemovitosti v hodnotě 4 mil. Kč a chceme koupit byt za 3,8 mil Kč. Finanční poradkyně to zkusila u Komerční banky a ta to zamítla hned bez jakéhokoliv vysvětlení a Hypoteční banka řekla, že ji vadí že jsem měl insolvenci. Že chce vidět všechny dokumenty. Jel jsem na soud, vše ofotil a poslal a zase žádost zamítnuta. Znamená to, že už mi hypotéku nedají nikdy? Když tady tvrdíte, že po 5 letech to už banka nevidí. Přitom to vidí.

Dobrý den,

netvrdíme, že banka po 5 letech nic o vaší historii neví - naopak. Nicméně banky obvykle přihlížejí pouze k záznamům mladším 5 let. Dlužníci po prodělané insolvenci mají šanci získat úvěr nejdříve za 5 let od data ukončení osobního bankrotu. Vše ale vždy závisí na Vaší aktuální bonitě (kolik máte našetřeno, jaký je poměr LTV, jaké máte příjmy atd.). Pokud Vás nyní 2 banky odmítly, vyčkejte s další žádostí min. 6 měsíců (do registrů se zapisují i zamítnuté žádosti o úvěry). Po 6 měsících kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a pokusí se najít tolerantnější banku.