Jak získat hypotéku s nulovým příjmem a manželovým potvrzeným příjmem od vaší firmy?

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 13461: Dobrý den, děkuji za včerejší odpověď. Nejsme gastro jako takové. Jsme výdejní okno. Grilovaná kuřata a kolena si lidé nosí s sebou a tak tomu bude i nadále. (prodáváme z přívěsu). Tudíž se nás opatření naštěstí nedotklo. Ale chápu. Je možné, aby si manžel vzal tedy hypotéku na sebe? S tím, že by měl z prvního zaměstnání 25 000 Kč čistého a ode mě potvrzené z mé firmy cca 20 000 K?. A já bych byla vedena jako spolužadatel a uvedla příjem 0 Kč? Sice jsem zatížena úvěrem na rozjezd firmy (550 000 Kč) a máme 2 děti, což manželovi značně přitíží. Ale na hypotéku alespoň 2 mil. Kč by to snad stačit mohlo. Otázka je, jak by se pak na mé nulové příjmy koukali v bance, ale pak i na ty manželovy, když by je měl potvrzené ode mě. Je to začarovaný kruh. Ale nutně potřebujeme bydlet, a do nájmu jít nechceme. Než vyhazovat 20 000 Kč měsíčně za pronájem. Tak to raději budeme posílat na splátky domečku-sic malého a levného, ale našeho.

Dobrý den,

Váš přístup "raději splácet na hypotéku vlastní domek než utrácet za nájem" se mi líbí, je to velmi odpovědné. Manžel by měl s příjmem 25 000 Kč hypotéku ve výši 2 mil. Kč získat (splátka vychází na cca 7 500 Kč měsíčně - viz naše hypoteční kalkulačka). Bez zúženého SJM budete tak jako tak žádat o hypotéku coby manželé společně, ovšem Vy pravděpodobně s nulovým příjmem. Manželovi pravděpodobně taktéž neuznají příjem od Vás z důvodu střetu zájmů.