Je možné získat hypotéku na specifický pozemek pro výstavbu modulového domu?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na názor, zda je reálné dostat hypotéku na specifický pozemek. Všude kolem jsou již domy a pozemek je v územnm plánu veden jako "bydlení nízkopodlažní předměstské". Nicméně v katastru je jako zahrada s tím, že by se poté vyjala daná část a převedla se na stavební pozemek. Postavit bych tam chtěla modulový dům k trvalému bydlení. Sítě jsou vedle pozemku, VAK již schválil a nacenil přípojku, ale ještě se nezačala realizovat. Myslíte, že je reálná možnost dostat hypotéku? Ideálně na 90% LTV nebo na 100% s ručením nemovitosti rodiče? Děkuji předem za odpověď

Dobrý den,

stavební pozemek vedený jako zahrada není vůbec překážkou pro získání hypotéky. Rozhodující je vždy územní plán a napojení na sítě (u nezasíťovaných pozemků se obvykle vyžaduje min. vydaný územní souhlas na přípojky). 100% hypotéku na stavbu RD získáte při ručení ještě jinou než budovanou nemovitostí (např. nemovitost rodičů). Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejvhodnější banku. Prostudujte náš článek Hypotéka na stavbu domu.