Nehoda a oprava auta, Pojištění

Životní pojištění od expertů
17.6.2020 Pojištění

Dobrý den, můj dotaz se týká povinného ručení a havarijního pojištění u automobilu. Z důvodu nehody zaviněné řidičem (auto skončilo ve škarpě, žádné jiné poškození, žádný spoluúčastník) bylo převezeno do servisu, kterému byla dána plná moc řidičem k tomu, aby vše s pojišťovnou vyřešil. Oprava byla odsouhlasena a provedena v celku rychle. Nicméně po skončení pojistné události nám bylo oznámeno, že je třeba zaplatit kromě spoluúčasti i polovinu dveří. Tyto dveře, ale byly poškozeny už před nehodou při vstupu do pojištění. Domnívám se, že mně měl likvidátor v této záležitosti kontaktovat a zeptat se, zda-li s opravou i těchto dveří souhlasím. Bohužel tak neučinil, odsouhlasil tuto opravu a nyní je třeba doplatit polovinu hodnoty dveří. Jak v této situaci jednat?

Dobrý den,

pokud nehodu zavinilo vaše auto a bylo to bez jiných účastníků, pak do hry vstupuje pouze havarijní pojištění (nikoliv povinné ručení, které by případně krylo škodu způsobenou vaším autem ostatním). Neznám stav vašeho auta před nehodou, rozsah poškození dveří, detaily vaší pojistné smlouvy (co všechno a na jakou hodnotu máte pojištěné) ani to, zda-li bylo možné dveře opravit jen "napůl" (do stavu před nehodou), takže bohužel nemohu váš případ kvalifikovaně posoudit.