Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #9221, Termínovaný vklad pro seniora

Termínovaný vklad pro seniora, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
11.3.2020 Spoření

Dobrý den, chtěl bych převést peníze z Banky Creditas na běžný účet. Jsem senior a mám také založený běžný účet u Poštovní spořitelny v Krnově kde bydlím. Chci založit terminovaný vklad na 5 let nad 500 000 Kč a rád bych převáděl ročně úroky z J&T Banky na můj účet v Krnově. Potřeboval bych vědět, jaké jsou poplatky a jak mám postupovat při sjednání online.

Dobrý den,

převody peněz zadané přes internetbanking z Creditas i J&T Banky jsou bez poplatků. Smlouvu s J&T Bankou můžete uzavřít online, banka za Vámi zdarma vyšle kurýra s podpisem smlouvy. Chcete-li uložit peníze na 5 let, doporučil bych spíše protiinflační Dluhopis Republiky, který nabízí úrok ve výši "inflace + 0,5%". Přestože J&T Banka nabízí na termínovaných vkladech nejvyšší úroky (5 let 2,8%), ani takto vysoké zhodnocení nepřekonává aktuální inflaci (3,7%). Zatímco protiinflační Dluhopis Republiky můžete každý rok bez sankce prodat (získat peníze zpět včetně úroků), u termínovaného vkladu byste na peníze nesměl sáhnout po dobu 5 let. Peníze můžete coby senior v pokročilém věku potřebovat dříve než za 5 let.