Jak si vybrat banku a účet pro příjem dědictví bez pravidelných plateb?

21.5.2019 Běžný účet

Dobrý den, chtěl bych se zeptat za synovce, který nemá nikde účet, ale dědictvím mu připadne něco přes milión korun, který mu bude poslán jen na účet. Je tedy nutné, aby si účet založil. Ale protože vím, že má rád peníze jisté, že jiné peníze nemá a na účet mu nic nebude přibývat, spíše bude vybírat, chtěl bych požádat o radu, jakou by si měl vybrat banku a účet. Z rodiny mu radí Creditas nebo Equa bank. Nevím jestli banky nepožadují stálé pravidelné platby na účet nebo jestli to jde mít účet i bez pohybu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obě dvě Vámi zmíněné banky (Equa bank a Creditas) jsou dobrou volnou. Nabízejí vedení běžného účtu zcela zdarma a bez jakýchkoliv podmínek (nemusíte mít žádné pravidelné platby, vklady ani obrat). Peníze si nechte zaslat na běžný účet (bez kterého se dnes nikdo stejně neobejde - dostáváte na něj výplatu, platíte většinu nákladů bezhotovostně převody či kartou). Následně popřemýšlejte, kam je uložit. Dobrý spořící účet nabízí např. Trinity Bank (úrok 1,58%).