Exekuce zablokovala bankovní účet s dávkami pro dceru - Jak se bránit a získat zpět své peníze?

Dobrý den, nechala jsem si posílat sociální dávky na účet dcery (ze zdravotních důvodů a pro dlouhodobou hospitalizaci v nemocnici). Ta má však exekuci a peníze ji strhli, resp. jí zablokovali bankovní účet, kde ovšem byly prokazatelně moje finance. Mužů se prosím nějak bránit a domáhat svých finančních prostředků? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ukládat si peníze na účet dlužníka postiženého exekucí je jako nechat hladového hlídat svačinu. Exekutor nemá jak rozlišit, čí peníze jsou na účtu Vaší dcery. Účet je na její jméno a tak předpokládá, že na něm má jen své peníze.

Navrácení peněz je třeba se domáhat vylučovací žalobou, kterou požádáte o vyjmutí Vašeho majetku z exekuce Vaší dcery. Dále doporučuji si zřídit svůj běžný účet (Equa bank, Air Bank a Fio banka nabízejí vše zdarma a bez podmínek) a peníze mít uložené pouze na své jméno.