Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #15359, Zdražení povinného ručení

Zdražení povinného ručení, Pojištění

Životní pojištění od expertů
17.9.2021 Pojištění

Dobrý den, pojišťovna mi oznámila, že navyšuje mé pojištění vozidla (povinné ručení a havarijní pojištění), protože jsem rizikový a čerpám asistenci (potíže se startováním staršího vozidla v zimě). Nemám škodní událost, bonus/malus a tento postup jsem nenašel ani ve smluvních podmínkách. Dotazoval jsem toto při možném uzavření smlouvy na více místech a všude mi lidově řečeno řekli, že je to nesmysl. Existuje taková varianta? Děkuji

Dobrý den,

z důvodu všeobecné inflace a růstu výše škod dochází ke zdražování povinného ručení i havarijního pojištění. Zdražení se tak letos nevyhnou ani klienti s bezeškodním průběhem. Výši pojistného stanovuje pojišťovna každý rok na základě aktuálních okolností a svého uvážení. Pokud s novou výší pojistného nesouhlasíte, můžete se poohlédnout u konkurence. Poptávku můžete zadat online v sekci povinné ručení.