Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3735, Kreditní karta pro cesty do zahraničí

Kreditní karta pro cesty do zahraničí, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
4.8.2017 Půjčka
Dobrý den,

chci si pořídit kreditní kartu. Jedu do zahraničí a chci si zde půjčit auto a bez kreditní karty zapůjčit nelze, potřebují zablokovat určitý depozit v hodnotě cca 50 000,-. Tudíž se sháním po kreditce, za kterou se nebude příliš platit měsíční poplatek, max. 30,- nebo bude zcela zdarma. Jinak ji moc využívat nechci, max. by se hodilo ještě zdarma výběr z bankomatu v zahraničí... Má banka je AirBank, která kreditky nenabízí.
Po shlédnutí různých srovnání mi vychází ASI nejlépe 3 možnosti: mBank - mKreditka, Raiffeisen bank - kreditní karta EASY nebo Sberbank - FÉR kreditní karta. Jen přesně nevím jak to u nich chodí, když nejsem jejich klientkou, lze karta vystavit bez běžného účtu? Co byste doporučoval vy?
Moc děkuji!

Dobrý den,

je to přesně tak, jak říkáte. Pro cesty do zahraničí se vyplatí mít kreditní kartu, neboť v určitých zemích (např. USA, Kanada, atd.) Vám bez kreditky nejen nepůjčí auto, ale mnohdy Vás ani neubytují v hotelu. Váš výběr (mBank, Raiffeisenbank či Sberbank) plně schvaluji. Nebýt klientem (nemít u dané banky běžný účet) by neměl být problém. Mimo bank mám taktéž velmi dobré zkušenosti s American Express a Diners club. Doporučuji náš článek Kreditní karty - velké porovnání květen 2017.