Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #6129, Výběr hotovosti na pobočce a zůstatek na účtu

Výběr hotovosti na pobočce a zůstatek na účtu, Běžný účet

4.3.2019 Běžný účet

U Poštovní spořitelny zrušili při výběru na poště údaj o zůstatku na kontě. Je to tak i jinde?

Dobrý den,

dnes si již téměř nikdo hotovost na pobočce nevybírá, neboť je to velmi nepohodlné (musíte na pobočku a často ještě platíte poplatek). Daleko příjemnější je vybírat hotovost z libovolného bankomatu, což nabízí zdarma (včetně bezplatného běžného účtu) např. Equa bank, Creditas, Hello bank, mBank a další.

Stav účtu si můžete kdykoliv zkontrolovat během pár vteřin přes internetbanking či mobilní aplikaci. Je to mnohem bezpečnější než číslo sdělené na poště (ústně či písemně). Zejména starší lidé se pak stávají předmětem zájmu různých podvodníků, kteří si své oběti vybíraje nejčastěji právě na pobočkách pošt.