Raiffeisen stavební spořitelna

Kód banky: 7950
Zelená linka: 800 11 22 11
Internet: www.rsts.cz více informací více

Vyhledat pobočku nebo bankomat

 
  Pobočku      Bankomat
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

Jak již sám název napovídá, jedná se o stavební spořitelnu mateřské Raiffeisenbank. Nabídku tvoří klasický sortiment, který lze od stavební spořitelny očekávat; nic víc, nic méně, podmínky a úroky skoro na chlup stejné, jako u ostatních stavebních spořitelen.


O stavební spořitelně

Významných hráčem na finančním trhu v České republice je Raiffeisen stavební spořitelna. Tato finanční instituce nabízí širokou škálu služeb a produktů na trhu se stavebním spořením. Raiffeisen stavební spořitelna je jednou ze součástí velké finanční skupiny Raiffeisen Group, kterou vlastní soukromý subjekt. Skupina Raiffeisen se pyšní bohatou historií, založena byla již v roce 1862. V současné době je součástí skupiny Raiffeisen několik dceřiných společností. Jsou jimi konkrétně Raiffeisen stavební spořitelna, Raiffeisenbank a.s., Raiffeisen Leasing, Uniqua pojišťovna a několik dalších společností.


Na český finanční trh přišla Raiffeisen stavební spořitelna již v roce 1993. tehdy ovšem měla svůj původní název AR stavební spořitelna a.s. Zakladatelskými subjekty, na jejichž základě AR stavební spořitelna vznikla, byly Agrobanka Praha a Raiffeisen Bausparkasse GmbH. Důležitým se stal rok 1998, kdy došlo k navýšení podílu společnosti Raiffeisen Bausparkasse GmbH na 75 %. Ostatní závazky převzala společnost Raiffeisenbank a.s. Raiffeisen stavební spořitelna se tak stala plnohodnotným členem skupiny Raiffeisen Group. Při svém rozmachu ještě stihla fúzi se společností Hypo stavební spořitelna a.s. a její pozice na finančním trhu se stoprocentně stabilizovala.


Raiffeisen stavební spořitelna získala za dobu své existence hned několik uznávaných ocenění v oblasti stavebního spoření a úvěrů z něj poskytovaných. V roce 2009 získala ocenění v soutěži Zlatá koruna. S produktem Nízká hyposplátka se stala naprosto nejoblíbenější produktem na českém finančním trhu. Z dalších cen lze zmínit ještě ocenění Stavební spořitelna roku 2005.


Stavební spoření společnosti Raiffeisen představují naprosto jedinečný produkt, který disponuje hned několika výhodami. Tou první je možnost zhodnocení vložených financí až o 6,9 % ročně. Ke stavebnímu spoření získá klient maximální státní podporu ve výší 3000 korun. Veškeré výnosy ze stavebního spoření u Raiffeisen stavební spořitelny jsou osvobozeny od daně z příjmu fyzických osob. O své finance se klienti rozhodně nemusejí bát, jelikož jsou do své plné výše kryty tak, jak předepisuje zákon. Ze stavebního spoření lze pochopitelně čerpat i stavební úvěr, a to s celkovou úvěrovou sazbou 3,5 % p.a. K dispozici mají klienti Raiffeisen stavební spořitelny velmi široce rozvinutou síť poboček a klientských center.


 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank Evropsko-ruská banka Expobank Fio banka GE Money Bank HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno