Přehled produktů

   
Běžný účet 
Kreditní karta 
Spořící účet 
Půjčka 
Termínovaný vklad 
Hypotéky na bydlení 
 
 

mBank

   
KÓD BANKY 6210
Zelená linka 844 777 000
Internet www.mBank.cz více informací více
 
 

Vyhledat pobočku / bankomat

   
 
 
  Pobočku      Bankomat
 
 
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

   

Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku (dle měsíční útraty kartou), ale i jinak zaplatíte za první tři výběry z bankomatu libovolné banky pouze 9Kč. Výběry v zahraničí nad 2500 Kč opět zdarma. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky jsou spořicí produkty s doslova na tuto banku mizerným úrokem a jedny z nejhorších kurzů měn v ČR pro platby v zahraničí. Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.


 

O bance

   

Finanční společnost mBanka se objevila na českém trhu v listopadu 2007. Svými produkty a službami se zaměřuje nejen na fyzické osoby, ale i podnikatele, firmy a jiné právnické subjekty. Poskytuje osobní a spořicí účty, platební karty, hypoteční úvěry, spotřebitelské půjčky, kreditní karty a v neposlední řadě také finanční poradenství. Ve svých stanovách uvádí, že se jedná o tak trochu jinou banku, což prakticky znamená zejména banku osvobozenou od zbytečných poplatků.


Nejednomu klientovi jiných bankovních společností zůstává mnohdy rozum stát nad tím, za co všechno musí měsíčně platit a to třeba i tehdy, i když na jeho účtu nebyl v daném zúčtovacím období žádný pohyb. Krédem mBanky je, aby byla přesně taková, jak si ji představují její klienti. Proto je důraz kladen zejména na ceny, kvalitu služeb a pohodlí, dále na jednoduchost poskytovaných služeb a otevřené jednání a v neposlední řadě i na inovace.


Co se týče cen za poskytované služby a produkty, snaží se mBanka o to, aby klient platil jen za to, co je doopravdy nutné. U osobních účtů tak třeba neplatíte za příchozí a odchozí platby, za vedení účtu, k dispozici máte určitý počet výběrů z bankomatu v měsíci zdarma apod. Krédem banky také není zavádět bezhlavě všechny inovace, které se ve světě bankovnictví objeví. V oblasti inovací je pro klienty mBanky samozřejmý přehled o stavu na účtu bez návštěvy banky samotné. Vše se může jednoduše dít díky telefonu či internetového bankovnictví. Průvodním jevem je pak jednoduchost.


Většina klientů mnohdy při návštěvě své banky a zřizování či rušení určitého produktu nerozumí ani všemu, co jim zaměstnanec ústavu předkládá. Jako další kritérium pro úspěšné jednání s klientem si mBanka klade jednoduchost a otevřenost. Tzn. žádné složité balíčky služeb s omezenou dobou platnosti. Poskytované služby i poplatky za ně jsou přehledně uvedeny.


U mBanky si můžete vedle osobního účtu vyřídit i půjčku či hypotéku, sjednat si výhodné a bezpečné podmínky pro nakupování po internetu, založit si spořicí účet nebo si pořídit kreditní kartu.


mBanka jako první peněžní ústav nabízí svým klientům možnost výběru z několika druhů nabízených hypoték. Stačí pouze si na internetových stránkách banky vyplnit dotazník týkající se rodinné a finanční situace. Poté obdržíte širokou nabídku hypoték s přesnými propočty, jako jsou měsíční splátky, úrokové sazby atd. u jednotlivých variant, a není na škodu vědět maximální výši splátky, kterou jste schopni finančně zvládnout. Využijete-li nabízený hypoteční produkt, očekávejte nemalý peněžní bonus.


 
 
 
Hypotéky - nabídky
  • Získejte doporučení Banky.cz zdarma
  • Díky komplexní znalosti celého trhu nabízíme tu nejvýhodnější hypotéku pro Vás a Vaši situaci
  • Nejpříznivější úroky, nízké poplatky a plný servis
  • Máme silné zázemí a podporu všech bank v ČR