mBank

Kód banky: 6210
Zelená linka: 844 777 000
Internet: www.mBank.cz více informací více

Vyhledat pobočku nebo bankomat

 
  Pobočku      Bankomat
 

Expertní hodnocení redakce banky.cz

Vůbec první nízkonákladová banka nové generace, která se v ČR před lety objevila, retailová odnož polské BRE Bank, dcery německé Commerzbank. Stejně jako ostatní nízkonákladovky, co přišly později, se liší od ostatních klasických bank nulovými poplatky za všechny běžné produkty a služby. Vedení běžného účtu, internetbanking, příchozí/odchozí platby, SIPO, trvalé příkazy, změny všeho druhu – to vše tu máte naprosto zdarma. Za určitých okolností můžete mít zdarma i výběr z bankomatu v tuzemsku (dle měsíční útraty kartou), ale i jinak zaplatíte za první tři výběry z bankomatu libovolné banky pouze 9Kč. Výběry v zahraničí nad 2500 Kč opět zdarma. Hypotéky bez poplatků a s velmi příznivými úrokovými sazbami. Kdysi dávno vůbec prvně nabízená hypotéka s offset mechanismem, nyní již bohužel stažena z prodeje. Slabou stránkou banky jsou spořicí produkty s doslova na tuto banku mizerným úrokem a jedny z nejhorších kurzů měn v ČR pro platby v zahraničí. Poboček je přiměřeně, některé pouze formou malého kiosku v obchodním centru (s přívětivou otevírací dobou zahrnující i víkendy), ale nepracují nikde s hotovostí, což je jedna z cen za onen velmi nízkonákladový provoz, který je pak ovšem možné promítnou klientům do poplatkové politiky banky.


O bance

Finanční společnost mBanka se objevila na českém trhu v listopadu 2007. Svými produkty a službami se zaměřuje nejen na fyzické osoby, ale i podnikatele, firmy a jiné právnické subjekty. Poskytuje osobní a spořicí účty, platební karty, hypoteční úvěry, spotřebitelské půjčky, kreditní karty a v neposlední řadě také finanční poradenství. Ve svých stanovách uvádí, že se jedná o tak trochu jinou banku, což prakticky znamená zejména banku osvobozenou od zbytečných poplatků.


Nejednomu klientovi jiných bankovních společností zůstává mnohdy rozum stát nad tím, za co všechno musí měsíčně platit a to třeba i tehdy, i když na jeho účtu nebyl v daném zúčtovacím období žádný pohyb. Krédem mBanky je, aby byla přesně taková, jak si ji představují její klienti. Proto je důraz kladen zejména na ceny, kvalitu služeb a pohodlí, dále na jednoduchost poskytovaných služeb a otevřené jednání a v neposlední řadě i na inovace.


Co se týče cen za poskytované služby a produkty, snaží se mBanka o to, aby klient platil jen za to, co je doopravdy nutné. U osobních účtů tak třeba neplatíte za příchozí a odchozí platby, za vedení účtu, k dispozici máte určitý počet výběrů z bankomatu v měsíci zdarma apod. Krédem banky také není zavádět bezhlavě všechny inovace, které se ve světě bankovnictví objeví. V oblasti inovací je pro klienty mBanky samozřejmý přehled o stavu na účtu bez návštěvy banky samotné. Vše se může jednoduše dít díky telefonu či internetového bankovnictví. Průvodním jevem je pak jednoduchost.


Většina klientů mnohdy při návštěvě své banky a zřizování či rušení určitého produktu nerozumí ani všemu, co jim zaměstnanec ústavu předkládá. Jako další kritérium pro úspěšné jednání s klientem si mBanka klade jednoduchost a otevřenost. Tzn. žádné složité balíčky služeb s omezenou dobou platnosti. Poskytované služby i poplatky za ně jsou přehledně uvedeny.


U mBanky si můžete vedle osobního účtu vyřídit i půjčku či hypotéku, sjednat si výhodné a bezpečné podmínky pro nakupování po internetu, založit si spořicí účet nebo si pořídit kreditní kartu.


mBanka jako první peněžní ústav nabízí svým klientům možnost výběru z několika druhů nabízených hypoték. Stačí pouze si na internetových stránkách banky vyplnit dotazník týkající se rodinné a finanční situace. Poté obdržíte širokou nabídku hypoték s přesnými propočty, jako jsou měsíční splátky, úrokové sazby atd. u jednotlivých variant, a není na škodu vědět maximální výši splátky, kterou jste schopni finančně zvládnout. Využijete-li nabízený hypoteční produkt, očekávejte nemalý peněžní bonus.


 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank Evropsko-ruská banka Expobank Fio banka GE Money Bank HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno