Jak vybrat správný účet a produkt pro uložení 1 milionu korun a zabezpečit se proti inflaci?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
6.5.2019 Spoření

Dobrý den, v nejbližší době mi bude převedena na účet u České spořitelny částka ve výši okolo 1 milionu korun. Potřeboval bych prosím poradit, jaký účet, produkt a u kterého peněžního ústavu zvolit, aby alespoň pokryl předpokládanou inflaci a běžně bylo možno z účtu vybírat. Děkuji za laskavost.

Dobrý den,

doporučuji uložit 300 000 Kč na spořící účet u Hello Bank s úrokem 1,5%. Tyto peníze můžete kdykoliv vybrat, ale úrok Vám nepokryje inflaci. Ohledně zbylých 700 000 Kč je třeba rozmyslet, jestli peníze potřebujete mít také kdykoliv k dispozici, nebo je můžete 1-2 roky postrádat. Je-li pro Vás přednější možnost peníze kdykoliv vybrat, můžete dalších 300 000 Kč uložit na běžný účet Richee (banka Creditas) s úrokem 1,5% a posledních 400 000 Kč na spořící účet Moneta Money Bank za 1,2%. Pokud se bez těchto peněz 2 roky obejdete, doporučuji termínovaný vklad od J&T Bank na 2 roky za 2%.

Nemáte-li doposud sjednané stavební spoření, ročně si na něj ukládejte 20 000 Kč a dosáhnete průměrného zhodnocení 3,5% (ale to samozřejmě neřeší kam uložit naráz 1 mil. Kč).