Banky.cz Banky.cz Články

Články

Evropský stabilizační mechanismus (ESM) aneb parlamentem schválená cesta do pekel

Evropský stabilizační mechanismus (ESM) aneb parlamentem schválená cesta do pekel

6.6.2012, Politika, Autor: Petr Jermář

Pod heslem dostihnout a předehnat Evropská unie úspěšně trumfuje v nerozumnostech svůj vzor z východního bloku již několik let. Poslední novinkou je tzv. Evropský stabilizační mechanismus (ESM), bohužel již schválený i parlamentem České republiky. A o co vlastně jde?

Pouhá parodie nebo úspěšná virální kampaň mBank?

Pouhá parodie nebo úspěšná virální kampaň mBank?

21.5.2012, Aktuálně, Autor: Petr Jermář

Ať tak či onak, rozhodně povedené, i když místy trochu drsné. Posuďte sami. Nedoporučuji slabším povahám.

O vítězství francouzské levice a jeho dopadech na rostoucí nezaměstnanost

O vítězství francouzské levice a jeho dopadech na rostoucí nezaměstnanost

20.5.2012, Politika, Autor: Jan Budín

Zdá se, že většina populace má již dost kapitalismu a konzervatismu a je opět nadšená z bludů levicové politiky. V zemích západní Evropy by to ještě nějakou logiku mít mohlo, neboť tam lidé nezažili půl století trvající intenzivní devastaci průmyslu, inteligence a především svobodné mysli. V Čechách a Slovensku to však smysl postrádá. Buď ztrácíme rychle paměť, nebo v nás převládá nezdravý idealismus o spravedlivém světě, kde mají všichni stejně.

Finanční poradenství po Česku

Finanční poradenství po Česku

9.5.2012, Peníze, Autor: Petr Jermář

Jak kdysi prohlásil nyní již bývalý čestný předseda ODS, peníze jsou až na prvním místě. Sice není k dispozici seriozní výzkum prokazující prožití šťastnějšího života v případě, že jsme majetní oproti stavu opačnému, nicméně ať se nám to líbí nebo ne, něco na tom asi pravdy bude. O to neuvěřitelnější je současný stav fungování finančního poradenství v Čechách, kdy většina národa je svolná k nakládání s majetkem a finančnímu plánování na základě podivných rad ještě podivnějších lidí, kteří se místy až drze nechávají zvát finančními poradci.

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen 2

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen 2

20.4.2012, Aktuálně, Autor: Jan Budín

Druhý díl našeho poznávacího výletu po českých bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách, ve kterém tentokráte objevíme převážně méně známé banky a záložny, o kterých je mnohdy škoda nevědět, neboť nabízené podmínky můžou být velmi zajímavé. Budete mile překvapeni.

Svátky a dny volna v ČR

Svátky a dny volna v ČR

8.4.2012, Ostatní, Autor: Jan Starčevič

Z níže uvedených datumů můžete zjistit, ve kterých dnech banky nepracují. Jestliže připadá svátek nebo den volna na víkend, tak je automaticky volným dnem, ve který banky nepracují. 

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen

6.4.2012, Aktuálně, Autor: Jan Budín

Redakční tým banky.cz pro vás připravil krátké komentáře k tuzemským bankám, družstevním záložnám a stavebním spořitelnám. Nejedná se o vyčerpávající hodnocení veškerých produktů nabízených oněmi finančními ústavy, ale jde zde spíš o vystižení podstaty těchto institucí a našeho pocitu z nich. Někdo jedná s klienty férově, jiný méně, další se tváří jako noblesní banka pro vybrané prémiové klienty a ve skutečnosti nabízí jen předražené podprůměrné produkty. Doufáme, že naše poznatky Vám pomohou ve volbě pro Vás optimálního bankovního ústavu.

Bankovní inovace roku

Bankovní inovace roku

4.1.2012, Aktuálně, Autor: Pavel Strašák

V článku Ideální banka a její produkty jsme si definovali, jak by banka měla vypadat, jaké služby poskytovat a jak se ke klientům chovat. Shrnuto, banka by klienty mělo nechat téměř vše vyřídit online z pohodlí domova a poskytovat standardní produkty s nulovými poplatky (již promítnutými do úrokových sazeb). Bezplatných resp. transparentních produktů nám přibývá, administrativa se snižuje a čím dál tím více úkonů lze vyřídit online. Za bezkonkurenčně největší bankovní inovaci roku však lze bezesporu prohlásit počin Air Bank v podobě revolučního full online založení účtu.

Půjčit či nepůjčit Evropě - to je to, oč tu běží!

Půjčit či nepůjčit Evropě - to je to, oč tu běží!

14.12.2011, Politika, Autor: Petr Jermář

Během posledních dní se v Čechách naplno rozjela bouřlivá diskuze na téma půjčky 90 mld. Kč z devizových rezerv České národní banky pro Mezinárodní měnový fond. Diskuze neprobíhá pouze v médiích, ale doslova na každém rohu – je jedno, jestli sedíte v práci, v parku na lavičce nebo v hospodě – všude se lidé chytají za hlavu a bojí se nenulové pravděpodobnosti poskytnutí úvěrů. A že je čeho se bát! Pokud by půjčka (skoro jistě nevratná) poskytnuta přece jen byla, jednalo by se o akt, který je v přímém rozporu se zájmy České republiky.

Unibon má problémy, možná přijde o licenci

Unibon má problémy, možná přijde o licenci

5.12.2011, Aktuálně, Autor: Pavel Strašák

Česká národní banka zahájila s družstevní záložnou Unibon správní řízení o odebrání licence. Nejedná se o velké překvapení, neboť záložna již delší dobu nedodržuje kapitálovou přiměřenost a téměř polovina úvěrů je nesplácena po více než 90 dnů. Pokud záložna o licenci skutečně přijde, bude to znamenat její faktický zánik.Rychlé odkazy

Banky v ČR