Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #6222, Vyhledání vkladomatu a limit vkladu

Vyhledání vkladomatu a limit vkladu, Banka

16.3.2019 Banka

Dobrý den, chtěl bych poprosit o informaci, kolik peněz je možné vložit v hotovosti na náš firemní účet, vím že jsem několikrát na hranici narazil, ale nevím, jestli to bylo 300.000 nebo 500.000. Každopádně na stránkách to nemohu najít, zkoušel jsem najít vkladomat na Praze 5, nevyjíždí mě žádný, tedy nevím jestli na Praze 5 nejsou, nebo mapa nefunguje. děkuji a přeji hezký den. L.

Dobrý den, FIO Banka nemá na Praze 5 vkladomat. Resp. u této banky neevidujeme k datu žádný vkladomat - viz. přehled vkladomatů Fio banky. Obecně i na pobočkách tato banka nepreferuje hotovostní transakce a realizuje vklady nad 500.000,- Kč až na základě předchozí domluvy s obsluhou pobočky.

Nejvíce vkladomaty disponují především Komerční banka, ČSOB, Era Poštovní spořitelna a Česká spořitelnaUniCredit Bank, nebo Air Bank; ostatní banky váhají.

Uložení prostředků na běžný účet přes vkladomat je obecně limitováno počtem kusů a celkovou uloženou sumou. Limity se u jednotlivých bank liší od 200 do 350 kusů, resp. 300 až 600 tis.Kč.