Banky.cz Banky.cz Štítky daň z prodeje akcií

daň z prodeje akcií

Zaplatím daň z prodeje akcií?

Byla jsem vlastníkem akcií z kuponové privatizace, které jsem v r. 2018 prodala. Podléhá prodej 15% dani z příjmu? Dále v roce 2018 končila splatnost Kalouskových státních dluhopisů. Musím zdanit zisk z těchto dluhopisu? Za odpověď děkuji.

Daň z prodeje akcií

Dobrý deň, som nováčik v oblasti akciových trhov. Mám nakúpené akcie na zahraničnom trhu NASDAQ, investované viac ako 100k CZK. Ak by som ich chcel predať v dobe kratšej než 1 rok, (čo sa pokladá za špekulatívny obchod), aká je daň zo zisku? Stale 15%? Je rozdiel v danení zisku zo zahraničných akcií a tuzemských, alebo je to jedno? Vopred ďakujem za info.

Daň z prodeje akcií

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám firmu od roku 2007, je to akciová společnost, kde vlastním třetinu akcií. Chtěl bych je prodat a zajímá mě, jak je to s daněním z prodeje.

Dědictví akcií a daně

Dobrý den, loni v květnu mi zemřel manžel. Ve stejném roce proběhlo dědické řízení, ve kterém jsem zdědila akcie ČSSP, které manžel získal v první vlně kuponové privatizace. Nyní jsem akcie prodala za 106 300 Kč z důvodu nuceného odkupu majoritního akcionáře. Akcie byly evidovány stále na jeho jméno i po dědickém vypořádání, nepřepisovala jsem je na sebe. Budu muset tuto částku danit? Děkuji za odpověď.

Daň z prodeje akcií

Dobrý den, v roce 2000 jsem nakoupil akcie České spořitelny. Nyní byl proveden nucený odkup majoritním akcionářem. Vyplacená částka nepřesáhla 50 000 Kč. Prosím o sdělení, jestli musím tuto částku danit. Děkuji

Daň z prodeje akcií

Kolik je daň z prodeje akcií zakoupených v roce 1999 a prodaných nyní (v roce 2018)?

Daň z prodeje akcií

Dobrý den, ve 12/2016 jsem nakoupila akcie a v 11/2017 jsem je prodala. Jedná se o tři nákupy od různých fondů. U dvou fondů - jejich nákup i prodej nepřesáhl 100 000 Kč, jeden fond - nákup i prodej přesáhl 100 000 Kč. Celkový zisk ze všech prodejů byl cca 13 400 Kč. Jsem důchodkyně, nemám žádný jiný příjem. Prosím o sdělení, zda musím podat daňové přiznání. Děkuji předemRychlé odkazy

Banky v ČR