Musím danit částku vyplacenou při nuceném odkupu akcií České spořitelny v roce 2000?

Investice se zhodnocením až 12%
24.11.2018 Akcie a investice

Dobrý den, v roce 2000 jsem nakoupil akcie České spořitelny. Nyní byl proveden nucený odkup majoritním akcionářem. Vyplacená částka nepřesáhla 50 000 Kč. Prosím o sdělení, jestli musím tuto částku danit. Děkuji

Dobrý den,

od daně z příjmu z prodeje akcií jsou vždy osvobozeny příjmy z prodeje do 100 000 Kč (na osobu/fiskální rok). Dále pak prodeje, které byly uskutečněny nejdříve po třech letech od data nákupu. Ve Vašem případě tak nic danit nemusíte.