Jak ovlivní sázení mé šance na získání hypotéky?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, posledních několik let jsem se docela aktivně bavil kurzovým sázením. Někdy to šlo i přes míru, ale nikdy ne tak, že bych neměl ani korunu. Nikdy jsem si nebral půjčky na sázení. I přes to jsem sázkovou kancelář hodně nadotoval (drahý koníček). Rozhodl jsem se sázení úplné utnout kvůli obavám, že bych v budoucnu nedostal hypotéku (chci si postavit domek). Je nějaká hranice, kolik můžu prohrát, nebo jak je to dlouho co jsem hrál, než jsem žádal o úvěr? Dočetl jsem se, že sázení mi snižuje šanci na úvěr anebo že dostanu horší úrok. Taky se ale často píše, že se jedná pouze o výpis posledních třech měsíců. Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

každá banka přistupuje k hazardu trochu jinak, ale u všech bank Vás obecně hraní hazardních her velmi poškozuje. Jak píšete, v případě žádosti o hypotéku či půjčku můžete být penalizován vyšším úrokem (v extrémním případě může být žádost o úvěr zamítnuta). Některé banky kontrolují poslední 3 výpisy, jiné banky výpis za poslední měsíc a pak jeden výpis starý 6 měsíců, atd. Naopak se vůbec nehodnotí vaše úspěšnost (jestli vyhráváte či prohráváte, a případně kolik).

Čím dříve přestane hrát, tím více zvýšíte své šance na získání hypotéky a dobrých podmínek.