Dobry den, prosim o radu. Sestra si vzala pred par lety uver, kde ji rucila maminka domem, ktery patril me mamince. Maminka na mne a moji sestru v ramci dedictvi dum prepsala pul na pul, ale ja mohla byt dedicem jen v pripade, ze budu svoji polovinou rucit uver moji sestry. Vyse jeste nedoplaceneho uveru je tak tretina hodnoty naseho domu. A tak se chci zeptat, co kdyz moje sestra prestane splacet uver? Nemohu za ni splacet uver. Banka nam dum cely sebere, proda za nizkou cenu, splati svoji pohledavku a ze zbytku penez me i sestru jeste podeli? Nebo tim ze sestra nesplaci, tak nema jiz zadny narok na zbytek financi za dum? Nebo co se vlastne bude dít vuci me jako dalsimu dedici, ktery za to nemuze? Moc dekuji za radu. Hezky den.
Dobrý den,
převzetím dědictví (poloviční podíl na nemovitosti zůstavitele) se nestáváte ručitelem za hypotéku sestry. Pokud by sestra přestala splácet, nikdo by po Vás její dluhy nevymáhal. Na nemovitosti získané v rámci dědictví však vázne zástavní právo za hypotéku sestry. Tedy pokud by sestra přestala splácet, banka by dům prodala, z výtěžku umořila dluh sestry a zbytek peněz rozdělila mezi Vás a sestru ve stejném poměru, v jaké nemovitost vlastníte (50:50).
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně darování vozidla. OA je v majetku s.r.o. 10 let, plně odepsán - OA bude vyřazen do soukromého vlastnictví majitele, odvedeme DPH z ceny obvyklé. Následně chce majitel auto darovat rodičům, kde již nemáme ani jedna strana povinnosti co se týče daní, pokud OA neprodají do 1 roku. Bude to takto v pořádku? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, asi před třemi týdny jsem pod vlivem alkoholu poskytl cizí osobě přístup k mému účtu. Dnes jsem se na účet podíval a k mému údivu jsem zjistil, že si tam posílali peníze úplně neznámí lidé a účet mi byl zablokován s minusovým zůstatkem přes 200 000 Kč. Co mám dělat? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, žádáme si o hypotéku společně se ženou. Banka chce zpětně výpisy z účtu za 6 měsíců. Jsme hodnoceni jako bonitní s poměrně velkou rezervou, ale když si to procházím, tak krom pravidelné výplaty mi občas přijde nějaký freelancerský příspěvek přes PayPal - za ten půl rok jich bylo celkově asi 12 v hodnotě 500 - 9 000 korun. Může být tento příjem pro banku zásadní problém?
Dobrý den, mám v péči pravnuka v poručnické péči. Založili jsme mu stavební spoření, které bude během roku končit a přemýšlíme, kam peníze dále uložit do 18 let. Vnuk má svůj dětský účet u spořitelny, kde má nějakou menší částku k potřebě. Mysleli jsme mu založit dětský spořicí účet na jeho jméno třeba u spořitelny. Ale teď otázka - pokud tam bude mít peníze uloženy na jeho jméno a mně se něco stane, jak to bude s dědictvím těchto peněz? Mám ještě dospělé tři dcery. Zda jeho účet a nebo spořicí účet je pouze jeho a nespadá do dědictví? Děkuji moc za odpověď. Jaroslava
Dobrý den, v Raiffeisen bance mi vznikly neoprávněné internetové platby, a banka mi kartu zablokovala. Mohu se domáhat náhrady škody za blokaci karty (10 dní nemám kartu k dispozici)?
Při větších platbách (5 000+ Kč) nebyla spuštěna vícefaktorová autentifikace – není to náhodou porušením pravidel nebo smlouvy?
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Nemocenská dávka je důležitým nástrojem sociálního zabezpečení, který pomáhá lidem překlenout období pracovní neschopnosti. Ať už jste zaměstnanec nebo osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), nemocenská zajišťuje finanční podporu v čase, kdy se nemůžete věnovat své práci. V tomto článku se dozvíte, kdo má na nemocenskou nárok, jaké jsou podmínky jejího získání, a co vše je s ní spojeno.
Jednodušší a pohodlnější. Takové je hlášení a správa dočasné pracovní neschopnosti pomocí eNeschopenky – tedy elektronické neschopenky. Zaměstnavatel se totiž o nemoci či úrazu zaměstnance dozví elektronicky od ČSSZ. Nepotřebuje tak žádné papírové dokumenty.
Máte nárok na vdovský důchod, ale nevíte, s jakou částkou můžete počítat? Výši vdovského důchodu můžete jednoduše vypočítat díky přehledné kalkulačce vdovského důchodu pro rok 2024. Přiblížíme vám také, jak výpočet vdovského důchodu probíhá, a poradíme, jak o něj zažádat.