Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11513, Když se přestane splácet hypotéka

Když se přestane splácet hypotéka, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
18.10.2020 Hypoteční poradna

Dobry den, prosim o radu. Sestra si vzala pred par lety uver, kde ji rucila maminka domem, ktery patril me mamince. Maminka na mne a moji sestru v ramci dedictvi dum prepsala pul na pul, ale ja mohla byt dedicem jen v pripade, ze budu svoji polovinou rucit uver moji sestry. Vyse jeste nedoplaceneho uveru je tak tretina hodnoty naseho domu. A tak se chci zeptat, co kdyz moje sestra prestane splacet uver? Nemohu za ni splacet uver. Banka nam dum cely sebere, proda za nizkou cenu, splati svoji pohledavku a ze zbytku penez me i sestru jeste podeli? Nebo tim ze sestra nesplaci, tak nema jiz zadny narok na zbytek financi za dum? Nebo co se vlastne bude dít vuci me jako dalsimu dedici, ktery za to nemuze? Moc dekuji za radu. Hezky den.

Dobrý den,

převzetím dědictví (poloviční podíl na nemovitosti zůstavitele) se nestáváte ručitelem za hypotéku sestry. Pokud by sestra přestala splácet, nikdo by po Vás její dluhy nevymáhal. Na nemovitosti získané v rámci dědictví však vázne zástavní právo za hypotéku sestry. Tedy pokud by sestra přestala splácet, banka by dům prodala, z výtěžku umořila dluh sestry a zbytek peněz rozdělila mezi Vás a sestru ve stejném poměru, v jaké nemovitost vlastníte (50:50).