Dobrý den, byl jsem klientem Equa bank a tu spolkla RB. Její zabezpečení je tak vysoké, že je živnou půdou na chyby při zadávání 11 místného a dále 4 místného kódu. Musí se přepsat z mobilu. Banální, ale konkrétní příklad. Roky si kupuji jízdenky ČD on line na jejich portálu. U Equa bank v klidu a v pohodě. Nyní si musím vyhledat u ČD spoj, vybrat jízdenku, následně se připojit k účtu RB a než to překlepu, tak mi spadne portál ČD. Jízdenku tudíž nemám, ale stalo se, že jsem jízdenku zaplatil 2x, ale ČD mi žádnou neposlalo, anžto jsem vyrobil chybu při zadávání e-adresy. Prý se to dá zvládnout za 3 minuty. Ani omylem. 30 minut stresu, strachu z překlepů. Doplním, že na internetu jsem od r. 1996 a internetové bankovnictví jsem praktikoval u předešlých 6 bank. Portál int. bankovnictví u RB je tak extrémně nepřehledný, zahlcený nabídkami na jiné bankovní produkty - chaos. Pokus o výběr hotovosti (první a poslední) z bankomatu RB - po několika vteřinách jsem to vzdal a šel k vedlejšímu bankomatu. Pamatuji časy, kdy banky měly demoverze int. bankovnictví, na první seznámení. Vše je cíleno na mladé, se zdravým zrakem. Co dělat, i těm třicátníkům bude možná 60. Hezký den!
Dobrý den,
klientem RB nejsem, tedy nedokáži posoudit, na kolik mají funkční a uživatelské prostředí. Každopádně doporučuji předat tuto zpětnou vazbu přímo RB.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, 4,5 roku jsem splácel insolvenci. Nedostavil jsem se k poslednímu jednání ze zdravotních důvodů, a protože jsem netušil, že se má jednat o zrušení mého oddlužení. Soud oddlužení zrušil, protože mi vznikl nový dluh u VZP a píše i o jiných dluzích u FÚ, což není pravda. V tuto chvíli bylo uspokojeno 28% dluhů, předpokládané uspokojení je 31%. Podal jsem odvolání k Vrchnímu soudu. I když si myslím že má argumentace při odvolání je dost silná, přesto se obávám, že Vrchní soud toto rozhodnutí potvrdí. Je možno poté žádat znovu o oddlužení? Jaké mohly vzniknout úroky během oddlužení z částky cca 750 tis. Máte nějakou zkušenost s tímto opakováním? Jaká je úspěšnost? Myslíte, že se dá považovat při opakované žádosti tento vzniklý dluh za nepoctivý záměr?
Dobrý den, pracuji pouze na DPČ a můj průměrný měsíční výdělek je 5 000 Kč čistého. Zároveň mám exekuci, srážky ale tedy nelze provádět. Chci exekutorovi nabídnout dobrovolnou měsíční splátku ve výši 2 000Kč. Může mi exekutor i přes dobrovolné splácení zabavit auto? Děkuji.
Dobrý den, mám dotaz. Momentálně čekám až budu 3 měsíce po splatnosti minimálně dvou pohledávek, aby se mohla odeslat žádost o insolvenci. Může mě do té doby navštívit exekutor? Teď mě straší jen inkasní agentura o tom, že na mě podají trestní oznámení a že na mě podají žalobu. Mám se toho nějak bát? Zbývá mi měsíc a pár dnů do odeslání žádosti o insolvenci. Předem děkuji.
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Stát se snaží v současné době šetřit všude, kde je to jen trochu možné. Nyní přišla na řadu podpora stavebního spoření. U stávajících smluv nejspíše dojde ke snížení, u nových smluv již podpora nebude vůbec. Všechny tyto změny by měly nastat od roku 2024.
Jak splatit dluhy, když na účtu nemám dost peněz? Pokryji to další půjčkou. A co pak? Pomůže další půjčka. Přesně takto vypadá zaručený recept, jak rychle spadnout do takzvané dluhové spirály a následně do dluhové pasti.
K čemu slouží účet běžný a k čemu ten spořicí? Ke kterému z nich se váže online bankovnictví a platební karta? Jaký je rozdíl mezi debetní a platební kartou? Co je termínovaný vklad, jaká jsou jeho pravidla a čím se liší od vkladní knížky? Jaký účet dostanete ke stavebnímu spoření a k čemu se využívá účet jistotní? Jak je to s chráněným účtem proti exekuci, co umějí prémiové účty a co jsou účty devizové? Má smysl zakládat účet dětský nebo účet studentský? Spousta otázek, ale odpovíme na každou z nich.