Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #20042, Splácím úvěr a neklesá mi dluh

Splácím úvěr a neklesá mi dluh, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
6.12.2022 Půjčka

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na jednu věc. Mám zkonsolidovaný úvěr u jedné banky, dohromady jsem měla asi 5 půjček a oni mi to dali do jedné, takže platím měsíčně jednu splátku. Ale splácím již několik let a jistina mi pořád neklesá, jen minimálně. Jak je toto možné? Pokud třeba mám půjčku 140 000 Kč a platím každý měsíc skoro 2 800 Kč, tak jsem si vypočítala, že za rok zaplatím nejméně 28 000 Kč. A tak proč mám na úvěrovém účtu pořád nějakých 137 000 Kč? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jak vysoký úrok za půjčku platíte? Pokud by byla vaše konsolidace úročena např. 20%, pak za půjčených 140 000 Kč zaplatíte ročně na úrocích 28 000 Kč. A pokud za rok splatíte jen 28 000 Kč, poplatíte akorát úroky a dluh zůstává stejný. Doporučuji zvýšit měsíční splátky.