Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Cestovní pojištění

Cestovní pojištění


Definice Cestovní pojištění

kryje rizika spojená s cestou do zahraničí, především léčebné výlohy (v Evropě nad rámec celoevropsky platného zdravotního pojištění), škody způsobené třetím osobám či ztrátu zavazadel, vřele doporučeno při provozování sportů v zahraničí (vysokohorská turistika, cyklistika, lyžování)


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Cestovní pojištění

SD

#6964, Kreditní karta s procenty z plateb, Půjčka, 4.7.2019

Dobrý den, sháním platební kartu, která má nejvyšší vrácené procento z provedených plateb. Můžete mi něco doporučit? Díky.

Dobrý den,

z debetních karet dnes bohužel žádná nenabízí bonus v podobě procent z plateb. Naopak většina kreditních karet tyto a jiné bonusy (např. cestovní pojištění) nabízí. Kompletní přehled v našem srovnávači kreditních karet, doporučuji Diners club.

BH

#4535, Cestovní pojištění, Pojištění, 5.4.2018

Od 13.1.2016 platím prostřednictvím České spořitelny pojistku č. 5049613046 variantu A - pro cesty do zahraničí. Při stěhování do menšího bytu jsem ztratila kartu a průvodní certifikát. ČS mi sice vystavila platné potvrzení, ale chtěla bych získat duplikát karty tohoto pojištění. Co pro to mám udělat? Děkuji předem za odpověď, Blanka

Dobrý den,

s žádostí o vystavení duplikátu se obraťte na Českou spořitelnu, u které máte pojistku sjednánu. Nikdo jiný Vám duplikát nevystaví. Vystavené potvrzení má stejnou platnost jako průvodní certifikát, takže se lze obejít i bez duplikátu.

BK

#3980, Číslo účtu Allianz, Pojištění, 30.10.2017

Komu patří účet č. 2727/2700?

Dobrý den,

tento účet patří pojišťovně Allianz a je určen pro platby pojistného za neživotní pojištění (auto, majetek, cestovní pojištění, odpovědnost, atd.).

S

#3612, KB nebo MONETA Money Bank?, Běžný účet, 6.6.2017

Je pravda, že MONETA Money Bank má zdarma vklady hotovosti, výběry z bankomatu, vedení účtu bez podmínek i cestovní pojištění zdarma? Jaký musí být měsíční vklad na účet u KB, aby bylo vedení účtu zdarma? Je možné tam vložit peníze a druhý den cokoliv vybrat?

Dobrý den,

MONETA Money Bank nabízí vedení účtu bez poplatku při příjmu min. 7 000 Kč zasílaném na účet (jinak 149 Kč/měsíc). Zdarma/v ceně jsou vklady na pobočce, výběry z vlastní sítě bankomatů, tuzemský platební styk a platební karta. Za cestovní pojištění se připlácí. 

KB nabízí to samé, ale navíc s cestovním pojištěním v ceně/zdarma. Pro příjem zasílaný na účet není striktně stanovena min. hranice a při nesplnění této podmínky si KB účtuje jen 68 Kč/měsíc. 

V obou případech je možné peníze jeden den na účet poslat a druhý den je vybrat. 


S

#3610, Jakou zvolit banku?, Běžný účet, 6.6.2017

Mám dotaz, jaké jsou výhody a nevýhody Fio banky a KB? Dcera má účet u KB, tak nevím, zda je lepší mít to u stejné banky. Nabízí i Fio banka zdarma cestovní pojištění? Má KB zdarma vklad hotovosti, výběr hotovosti i výběr z bankomatu zdarma i pro dospělé? Jde mi o vkládání menších částek. Děkuji.

Dobrý den,

Fio banka zdarma cestovní pojištění nemá, vklady a výběry na pobočce včetně deseti výběrů z bankomatů Fio měsíčně ano. KB má zdarma cestovní pojištění, vklady na pobočce a výběry z bankomatů KB, za výběry na pobočce se platí 75 Kč. U KB je třeba každý měsíc splnit podmínku vedení účtu zdarma (např. si na účet nechat zasílat výplatu), jinak budete platit za vedení účtu 68 Kč/měsíc. Fio banka žádné podmínky nemá, vedení účtu je vždy zdarma.

Všechny parametry všech běžných účtů všech bank si je možné porovnat zde. Pro každého může být prioritní něco jiného (cestovní pojištění vs. výběry na pobočce, atd.). Vyberte si takovou banku, která bude přesně vyhovovat Vašim potřebám. Kde má účet Vaše dcera je jedno.

Články o Cestovní pojištění

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění

…onaviruCOVID-19 cest do zahraničí zřejmě rapidně ubude a řada lidí dá přednost pobytuv České republice. Pojišťovny proto už nyní avizují, že cestovní pojištěníplatí i v Česku. A například u pojištění storna zájezdu se to může opravduvyplatit. Právě pojištění storna zájezdu bylo od …

Pandemie mezi výlukami? Některé pojišťovny kvůli COVID-19 mírně ustupují

Pandemie mezi výlukami? Některé pojišťovny kvůli COVID-19 mírně ustupují

11.5.2020, Pojištění

Výluka pro případ pandemie a epidemie nemusíbýt při výplatě pojistného plnění překážkou. Alespoň podle současného postupupojišťoven, které s touto výlukou pracují. Jejich klienti mají totiž šanci napojistné plnění, i když se jich dotkla pandemie koronaviru COVID-19. Nárok alenemají…

Vyplatí se cestovní pojištění jen na pár dní?

Vyplatí se cestovní pojištění jen na pár dní?

5.5.2020, Komerční sdělení

… tomu ale být právě naopak. Výlet do ciziny by se vámmohl pěkně prodražit. Zdravotní komplikace vás mohou potkat velmi nečekaně. Jak funguje cestovní pojištění?Cestovní pojištění si sjednejte vždy, kdyžplánujete překročit hranice. Jeho hlavním účelem je chránit pojištěnce protimnoh…

Pojištění v čase koronaviru. Podívejte se, jak cestovní a životní pojištění řeší COVID-19

Pojištění v čase koronaviru. Podívejte se, jak cestovní a životní pojištění řeší COVID-19

22.4.2020, Pojištění

…estovní kanceláří nebo dopravní společností. Obvykle vám nabídnouzměnu termínu, slevu na další zájezd nebo dárkový poukaz. Jak řeší COVID-19 cestovní pojištěníJiná situace je, když jste už do zahraničívycestovali. Pokud jste se tam nakazili koronavirem COVID-19 a museli jstevyhleda…

Jak vybrat nejlepší životní i majetkové pojištění? 5 věcí, na které musíte myslet u každé pojistky

Jak vybrat nejlepší životní i majetkové pojištění? 5 věcí, na které musíte myslet u každé pojistky

23.3.2020, Pojištění

…ž omezenou platnost pouze na území Českérepubliky. Proto si vždy zkontrolujte jejich podmínky. Apřed cestou do zahraničí si případně pořiďte cestovní pojištění. Jen sizkontrolujte, do jaké nadmořské výšky ho můžete uplatnit a na jaké aktivity sevztahuje. S územním omezením se setká…Banky v ČR