Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Cestovní pojištění

Cestovní pojištění


Definice Cestovní pojištění

kryje rizika spojená s cestou do zahraničí, především léčebné výlohy (v Evropě nad rámec celoevropsky platného zdravotního pojištění), škody způsobené třetím osobám či ztrátu zavazadel, vřele doporučeno při provozování sportů v zahraničí (vysokohorská turistika, cyklistika, lyžování)


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Cestovní pojištění

JK

#14660, Cestovní pojištění k platební kartě, Běžný účet, 28.6.2021

Dobrý den, dlouhodobě platím celoročně 55 Kč měsíčně cestovní pojištěni varianta B u Kooperativy ke kartě České spořitelny. Teď potřebuji připojištění na náklady spojené s Covidem. Byla jsem odkázána na internetové bankovnictví, ale tam mi to nabízí pouze celkové pojištění jako bych ještě neměla žádné uzavřené. Je možnost buď navýšení dosavadní částky nebo připojištění na Covid léčení a případné storno letu na konkrétní cestu? Děkuji

Dobrý den,

doporučuji toto ověřit přímo u České spořitelny, u které máte sjednané cestovní pojištění k platební kartě.

AM

#14229, Mám změnit pojišťovnu?, Pojištění, 13.5.2021

Dobrý den, v poslední době se na trhu objevilo velké množství nových pojišťoven, konkrétně mě zaujala Simplea, kterou založilo Partners, tedy finanční poradci. Přemýšlím o změně své současné pojišťovny, protože cokoliv s nimi domluvit je o velké trpělivosti. Jaký máte názor nebo zkušenosti se Simpleou? V hodně článcích čtu, že finanční poradci jsou šmejdi v obleku, ale když jsem to pročítal, tak na založení pojišťovny musí být povolení, docela velký kapitál atd. Mám se bát k nim přejít, protože to je od Partners nebo to mám risknout?

Dobrý den,

Simplea je životní pojišťovna, která nabízí pouze životní pojištění (smrt, invalidita). Tato pojišťovna nenabízí neživotní pojištění (povinné ručení, pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti, cestovní pojištění, atd.). 

SD

#6964, Kreditní karta s procenty z plateb, Půjčka, 4.7.2019

Dobrý den, sháním platební kartu, která má nejvyšší vrácené procento z provedených plateb. Můžete mi něco doporučit? Díky.

Dobrý den,

z debetních karet dnes bohužel žádná nenabízí bonus v podobě procent z plateb. Naopak většina kreditních karet tyto a jiné bonusy (např. cestovní pojištění) nabízí. Kompletní přehled v našem srovnávači kreditních karet, doporučuji Diners club.

BH

#4535, Cestovní pojištění, Pojištění, 5.4.2018

Od 13.1.2016 platím prostřednictvím České spořitelny pojistku č. 5049613046 variantu A - pro cesty do zahraničí. Při stěhování do menšího bytu jsem ztratila kartu a průvodní certifikát. ČS mi sice vystavila platné potvrzení, ale chtěla bych získat duplikát karty tohoto pojištění. Co pro to mám udělat? Děkuji předem za odpověď, Blanka

Dobrý den,

s žádostí o vystavení duplikátu se obraťte na Českou spořitelnu, u které máte pojistku sjednánu. Nikdo jiný Vám duplikát nevystaví. Vystavené potvrzení má stejnou platnost jako průvodní certifikát, takže se lze obejít i bez duplikátu.

BK

#3980, Číslo účtu Allianz, Pojištění, 30.10.2017

Komu patří účet č. 2727/2700?

Dobrý den,

tento účet patří pojišťovně Allianz a je určen pro platby pojistného za neživotní pojištění (auto, majetek, cestovní pojištění, odpovědnost, atd.).

Články o Cestovní pojištění

Pojistka proti Covidu? Pojišťovny hlásí nové možnosti

Pojistka proti Covidu? Pojišťovny hlásí nové možnosti

24.5.2021, Pojištění

…ě opět platí, že pokud není mezi výlukami epidemie nebo pandemie, pojistkavám pomůže. Ovšem má to jeden háček. Záleží na tom, kam cestujete. Cestovní pojištění i do rizikových zemíU cestovního pojištění totiž pojišťovny vsouvislosti s Covidem hradí ošetření či hospitalizaci jen v p…

Jak vypadal pojistný trh v roce 2020? Rostla výše pojistek i počet podvodů

Jak vypadal pojistný trh v roce 2020? Rostla výše pojistek i počet podvodů

8.3.2021, Pojištění

…smluv stoupl o 2,2 %,pojistné poskočilo dokonce o 3,9 %. A to i přesto, že kvůli omezením spojeným snemocí COVID-19 se loni výrazně propadlo cestovní pojištění. Ztráty u něj jdouaž do desítek procent. Výrazně rostlo zejména povinné ručení, a to o7,1 %. A podobných výsledků dosáhlo …

Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

29.12.2020, Komerční sdělení

Když vyrážíte někam do zahraničí, rozhodněmusíte myslet na kvalitní cestovní pojištění. To by mělo být maximálněkomplexní a pokrýt spousty rizik. I v době koronavirové máme neustále možnosticestování a spousta lidí musí vyrazit i několikrát za rok. Chtějí si samozřejměsituaci ulehč…

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

26.10.2020, Pojištění

… které patří například: životní pojištění, pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti, podnikatelské pojištění, pojištění odpovědnosti nebo cestovní pojištění. V nejbližší době chce navíc oslovit novéklienty s nabídkou na pojištění domů a domácností. Na říjen a listopad totižpřipr…

Pojištění elektroniky: na co si dát pozor při pojištění mobilu a notebooku

Pojištění elektroniky: na co si dát pozor při pojištění mobilu a notebooku

14.9.2020, Pojištění

… pojištění.Poskytovatelé často neproplácí krádeže, které se stanou v noci, nebo přikterých nebyly věci v zamčené palubní desce nebo v kufru. Cestovní pojištění – často nabízíi připojištění zavazadel. Mobily a počítače si tak pojistíte jen na dobu, kdyvyrazíte na dovolenou. Hodí se …Banky v ČR