Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Cestovní pojištění

Cestovní pojištění


Definice Cestovní pojištění

kryje rizika spojená s cestou do zahraničí, především léčebné výlohy (v Evropě nad rámec celoevropsky platného zdravotního pojištění), škody způsobené třetím osobám či ztrátu zavazadel, vřele doporučeno při provozování sportů v zahraničí (vysokohorská turistika, cyklistika, lyžování)


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Cestovní pojištění

SD

#6964, Kreditní karta s procenty z plateb, Půjčka, 4.7.2019

Dobrý den, sháním platební kartu, která má nejvyšší vrácené procento z provedených plateb. Můžete mi něco doporučit? Díky.

Dobrý den,

z debetních karet dnes bohužel žádná nenabízí bonus v podobě procent z plateb. Naopak většina kreditních karet tyto a jiné bonusy (např. cestovní pojištění) nabízí. Kompletní přehled v našem srovnávači kreditních karet, doporučuji Diners club.

BH

#4535, Cestovní pojištění, Pojištění, 5.4.2018

Od 13.1.2016 platím prostřednictvím České spořitelny pojistku č. 5049613046 variantu A - pro cesty do zahraničí. Při stěhování do menšího bytu jsem ztratila kartu a průvodní certifikát. ČS mi sice vystavila platné potvrzení, ale chtěla bych získat duplikát karty tohoto pojištění. Co pro to mám udělat? Děkuji předem za odpověď, Blanka

Dobrý den,

s žádostí o vystavení duplikátu se obraťte na Českou spořitelnu, u které máte pojistku sjednánu. Nikdo jiný Vám duplikát nevystaví. Vystavené potvrzení má stejnou platnost jako průvodní certifikát, takže se lze obejít i bez duplikátu.

BK

#3980, Číslo účtu Allianz, Pojištění, 30.10.2017

Komu patří účet č. 2727/2700?

Dobrý den,

tento účet patří pojišťovně Allianz a je určen pro platby pojistného za neživotní pojištění (auto, majetek, cestovní pojištění, odpovědnost, atd.).

S

#3612, KB nebo MONETA Money Bank?, Běžný účet, 6.6.2017

Je pravda, že MONETA Money Bank má zdarma vklady hotovosti, výběry z bankomatu, vedení účtu bez podmínek i cestovní pojištění zdarma? Jaký musí být měsíční vklad na účet u KB, aby bylo vedení účtu zdarma? Je možné tam vložit peníze a druhý den cokoliv vybrat?

Dobrý den,

MONETA Money Bank nabízí vedení účtu bez poplatku při příjmu min. 7 000 Kč zasílaném na účet (jinak 149 Kč/měsíc). Zdarma/v ceně jsou vklady na pobočce, výběry z vlastní sítě bankomatů, tuzemský platební styk a platební karta. Za cestovní pojištění se připlácí. 

KB nabízí to samé, ale navíc s cestovním pojištěním v ceně/zdarma. Pro příjem zasílaný na účet není striktně stanovena min. hranice a při nesplnění této podmínky si KB účtuje jen 68 Kč/měsíc. 

V obou případech je možné peníze jeden den na účet poslat a druhý den je vybrat. 


S

#3610, Jakou zvolit banku?, Běžný účet, 6.6.2017

Mám dotaz, jaké jsou výhody a nevýhody Fio banky a KB? Dcera má účet u KB, tak nevím, zda je lepší mít to u stejné banky. Nabízí i Fio banka zdarma cestovní pojištění? Má KB zdarma vklad hotovosti, výběr hotovosti i výběr z bankomatu zdarma i pro dospělé? Jde mi o vkládání menších částek. Děkuji.

Dobrý den,

Fio banka zdarma cestovní pojištění nemá, vklady a výběry na pobočce včetně deseti výběrů z bankomatů Fio měsíčně ano. KB má zdarma cestovní pojištění, vklady na pobočce a výběry z bankomatů KB, za výběry na pobočce se platí 75 Kč. U KB je třeba každý měsíc splnit podmínku vedení účtu zdarma (např. si na účet nechat zasílat výplatu), jinak budete platit za vedení účtu 68 Kč/měsíc. Fio banka žádné podmínky nemá, vedení účtu je vždy zdarma.

Všechny parametry všech běžných účtů všech bank si je možné porovnat zde. Pro každého může být prioritní něco jiného (cestovní pojištění vs. výběry na pobočce, atd.). Vyberte si takovou banku, která bude přesně vyhovovat Vašim potřebám. Kde má účet Vaše dcera je jedno.

Články o Cestovní pojištění

3 druhy pojištění, bez kterých se neobejdete

3 druhy pojištění, bez kterých se neobejdete

18.12.2019, Pojištění

…další pojištěníZmíněná pojištění tvoří základ, bez kterého seneobejdete. Občas se ale vyplatí přidat i další pojistku. Důležité jenapříklad: Cestovní pojištění – měli byste hosjednat při každé cestě do zahraničí. Pokryje nejen léčebné výlohy, ale pomůžeřešit i ztrátu zavazadel nebo…

Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

4.12.2019, Pojištění

Dobré oblečení, lyže nebo snowboard a cestovnípojištění na hory. Tři věci, bez kterých se na zimní dovolené rozhodněneobejdete. A není důležité, jestli plánujete jen prodloužený víkend vKrkonoších nebo dva týdny v Alpách. Pojištění na lyže vám dokáže zachránitspoustu peněz v zahran…

Kreditní karta v sobě skrývá nástrahy i spoustu výhod. Podívejte se, komu se vyplatí

Kreditní karta v sobě skrývá nástrahy i spoustu výhod. Podívejte se, komu se vyplatí

13.11.2019, Půjčka

…ohonné hmoty. Stačí jen srovnat poplatky a odměny,které kreditní karty nabízí, a vybrat podle nich tu nejlepší kreditní kartu.

Za cestovní pojištění lidé letos platili víc než loni. I kvůli připojištění sportů

Za cestovní pojištění lidé letos platili víc než loni. I kvůli připojištění sportů

4.10.2019, Pojištění

Více peněz nežloni zaplatili letos v létě za cestovní pojištění lidé, kteří vyrazili nadovolenou do zahraničí. Zatímco loni je pojištění na cesty vyšlo v průměru na 1817 korun, letos v létě to bylo o 23 korun víc. Spolu s tím přibylo ipojistných událostí, které lidé z dovolené nahl…

Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

6.5.2019, Půjčka

…rvale snížený roční poplatek. Volit lzemezi bezpoplatkovou základní variantou a prémiovou kartou, která mimo odměn zaútratu nabídne zdarma i cestovní pojištění. Úrok do 20% nabízejí ještě Komerčníbanka, UniCreditBank, Moneta Money Bank, Fio Banka, ČSOB a Era. Na rozdíl od ČSOB a Di…Rychlé odkazy

Banky v ČR