Banky.cz Články Komerční sdělení Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

REKLAMA

Situace na českém trhu se ale významně změnila a na podvodné lichváře už dnes prakticky nenarazíte. A když ano, tak bez licence na černo.

Situaci na českém trhu rapidně zlepšilo nařízení, že každý poskytovatel půjček potřebuje licenci od ČNB. Podmínky k získání této licence nejsou úplně snadno dosažitelné, takže se tím odfiltrovali menší nespolehliví poskytovatelé, kterým šlo často jen o to vymáčknout ze svých zákazníků co nejvíce peněz.

Základní pravidlo tedy zní: Hledejte poskytovatele s licencí

Působit bez licence je nelegální, nicméně než se odhodláte od někoho si půjčit, raději si ověřte, zda licenci od ČNB má. To je pro vás jistá záruka bezproblémového jednání. Většinou tuto informaci najdete někde viditelně napsanou na webu, poskytovatelé se jí rádi pochlubí.

Nebankovní poskytovatelé jsou daleko flexibilnější

Poskytovatelé nebankovních úvěrů si svou reputaci zlepšili také množstvím výhod oproti bankám. V bance neexistuje nic takového jako rychlá půjčka, musíte přijít osobně, doložit všechny potřebné dokumenty a počkat, než si vše ověří, aby se rozhodli, zda vám úvěr vůbec mohou schválit. U nebankovních společností je celý proces podstatně rychlejší. Může se stát, že budete mít peníze na účtu už do hodiny od schválení. Zažádáte si o ně online, nebo dokonce jen SMS zprávou.

Nevýhody se samozřejmě také najdou

Abychom nebankovní poskytovatele jen nechválili, má to celé jeden háček. Velká spousta těchto společností se zaměřuje na rychlé půjčky v nízkých hodnotách. Půjčí vám maximálně třeba dvacet tisíc korun. Najdete několik takových, které dávají i vyšší úvěry, například u ProfiCredit dostanete až 166 000 Kč, a to do druhého dne. U těchto částek je sice nezbytné prokázat příjmy, nicméně vyřízení je stále nesrovnatelně rychlejší oproti bance. Navíc máte možnost odložení splátek zdarma. Která banka vám tohle nabídne?

REKLAMA

KOMENTÁŘE k článku Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Chtějte erudovaného a současně přívětivého pojišťovacího poradce

Když člověk řeší otázky spojené s pojištěním, je důležité mít na blízku někoho, na koho se může spolehnout – nejde totiž o nic menšího než o ochranu milionových hodnot v oblasti majetku, života a zdraví. Profesionálně vyškolený a empatický poradce dokáže ušetřit spoustu času a starostí.

Nejlepší pojišťovací poradkyně na světě je z České republiky

Skutečný zájem o klienta a zároveň inovativní přístup k partnerství s ním – to hodnotí prestižní mezinárodní soutěž Global Advisor Excellence Contest, které se účastní více než 160 000 pojišťovacích poradců skupiny Generali. Tuto obrovskou konkurenci za sebou nechala Jana Šestáková z Generali České pojišťovny. Dokázala, že umí nejlépe reagovat na vyvíjející se potřeby klientů a zároveň jako poradce dokáže efektivně využívat dostupné digitální nástroje.


Obliba privátních značek i slevových kuponů stále roste – jedná se o způsoby, jak čeští spotřebitelů bojují s inflací

Prodeje spotřebního a rychloobrátkového zboží privátních značek v České republice stoupají – v současnosti tvoří celou čtvrtinu celkového trhu. Navíc téměř tři ze čtyř spotřebitelů plánují kupovat privátní značky i po stabilizaci ekonomiky, vyplývá z průzkumu provedeného společností Promo-Codes. Oblibě se také čím dál více těší slevové kupony a propagační kódy.

V bankovním sektoru vládnou věrnostní programy jako hlavní prostředek zapojení zákazníků

V dynamickém prostředí bankovního sektoru, kde má každý druhý člověk v průměru pět bankovních účtů, se konkurence mezi finančními institucemi den ode dne stupňuje. Uprostřed tohoto boje o klienty banky používají různé strategie, jak si udržet zákazníky, mezi nimiž věrnostní programy vynikají jako nástroj s největším potenciálem.

Fingood: Investice do rozvoje českých firem, s výnosem až 12 % ročně

Jistě jste se již setkali S P2P půjčkami a možnostmi investovat do nich. Kdo by neznal Zonky, s jejich „lidé půjčují lidem“. U Fingoodu jde o stejný princip, jen v režimu P2B, kde „lidé půjčují firmám“ (people to business). I zde jde o Českou Národní Bankou licencovanou platformu ke zprostředkování skupinového financování (crowdfunding), i tady vše řídí sama platforma a i tady se dá získat lepší zhodnocení než u banky. Seznamte se s Fingoodem a s možnostmi investování, které vám dává.

Z naší bankovní poradny

Pojmy ve slovníku

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena