Nestihnu načerpat hypotéku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, máme podepsanou hypotéku u ČMSS, kterou musíme začít čerpat do 26.6. 2021. Chtěli jsme stavět RD, máme i pozemek, ale vzhledem ke korona situaci začínáme řešit plány až nyní. Prý by šlo požádat o prodloužení. Četla jsem ale, že moc často prodloužení neschvalují. Nevíte, co je potřeba k prodloužení doložit, prosím? Do června budeme mít sotva plány. Budou chtít znovu dokládat i přijmy? Nevím, jestli má cenu řešit plány, kdyby nám hypotéku měli zrušit. Děkuji. M.

Dobrý den,

požádejte ČMSS (nově ČSOB Stavební spořitelna) o prodloužení lhůty pro čerpání a uvidíte. Za nenačerpání hypotéky v řádné termínu se účtuje smluvní pokuta 2-5% z nevyčerpané částky.