Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Nájemní smlouva

Nájemní smlouva


Definice Nájemní smlouva

Je smlouva, kterou nájemce stvrzuje, že nájemce může nemovitou věc užívat a pronajímateli bude platit předem stanovené nájemné. Nájemní smlouva je sjednána na dobu určitou, nebo na dobu neurčitou.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.38 %

Dotazy v poradně k Nájemní smlouva

P

#14753, Insolvence a daňový bonus, Daně, 9.7.2021

Dobrý den, mam na Vas 2 dotazy. Jsem nyní v insolvenci, zaplaceny mám 2 splátky s tím, že srážky jsou stejné jako to co mi zůstává. Od kamaráda jsem se dozvěděl, že ins. správce mi nemůže zabavit daňový bonus na dítě. Nyní uplatňují měsíční slevu a na účet mi chodí 17 495 Kč. Pokud si zruším měsíční slevu na dani a nechám si dítě účtovat jen jednou za rok, sníží se mi tím částka, která mi chodí na účet nebo částka zůstane stejná? (čistá mzda s dítětem 34,5 tis bez měsíční slevy předpokládám cca 33 tis). Druhý dotaz se týká vyúčtování za plyn bydlím v bytě s přítelkyní, nájemní smlouva tudíž i poplatky jsou psáné na nás oba. Jak se bude řešit vyúčtování? Každý rok nám vrací přibližně stejně kolem 8 tis a pokud chápu dobře, tak co bylo na zálohách zaplaceno do insolvence propadá správci, co po tom co mi začala insolvence už mi správce zabavit nemůže (4 zálohy před insolvencí). Bude se případný přeplatek nějak půlit, když je z části i přítelkyně a z toho se vypočítává, co mi mohou zabavit nebo nám přeplatek nechají celý? Díky za odpověď.

Dobrý den,

nezabavitelný je pouze daňový bonus (nevyčerpaná daňová sleva na děti z důvodu nízkého příjmu), nikoliv daňový přeplatek. Pokud zrušíte aplikaci měsíčních slev na děti, bude vaše čistá mzda o tyto neuplatňované slevy každý měsíc nižší. Pravděpodobně Vám tím po konci roku vznikne daňový přeplatek, který by ale mohl ins. správce za určitých okolností zčásti nebo zcela použít na umoření vašich dluhů. Přeplatky za energie doporučuji konzultovat s ins. správcem.

#14196, Získám hypotéku po exekuci a s otcem v insolvenci?, Hypoteční poradna, 11.5.2021

Dobrý den, tento měsíc doplatím exekuci. Neměla nic společného s bankami, operátorem ani státem. Věřitel byl soukromník. Podle toho co jsem četl bych tedy neměl být v bankovních registrech. Exekutor by měl do 15 dní vymazat záznam o mě exekuci a neměla by být zpětně zjistitelná. Je tedy možné, že po zaplacení budu pro banky tedy veden jako člověk bez škraloupu a získám hypotéku? Mám cca 10-20%. Plat mám 23-26 tis čistého. Dále by se mnou šel otec, který by mi podepsal nájemní smlouvu, která se má prý počítat do příjmu. Otec má insolvenci (zaplatí 100%, konec za 14 měsíců), ale o hypo budu žádat jen já. Cena nemovitosti je 2,1 mil. Kč, žádal bych cca o 1,8 mil. Kč. Děkuji za radu. Případně bych hypo mohl dělat přes vás?

Dobrý den,

nebudete-li mít záznam v žádných registrech mladší 4-5 let (BRKI, NRKI, SOLUS, insolvenční rejstřík, exekuční rejstřík), pak úvěr při splnění podmínek hypotéky získáte. Otec v insolvenci Vám spolužadatele dělat nemůže a nájemní smlouva podepsaná s otcem nebude působit věrohodně. Můžete žádat o hypotéku na pronájem, u které se zohledňuje i budoucí výnos z nájmu (není třeba mít podepsanou nájemní smlouvu předem - to ani technicky nejde, ještě nemovitost nevlastníte), ale banky za tento typ hypotéky účtují vyšší úrok. O hypotéku můžete požádat pomocí naší hypoteční kalkulačky

M

#14107, Insolvence, Exekuce a insolvence, 3.5.2021

Dobrý den, dostal jsem se do insolvence a můj insolvenční správce zažádal o obhlídku obydlí kde se nacházím a pobývám. Vím, že je to běžný postup a informují mě i o případné návštěvě dopředu, ale i tak mám strach o zabavení věcí, které nejsou moje. Bydlím s přítelkyní v bytě 2+1 a nájemní smlouva je napsána na ní. Veškerý nábytek, který je součástí bytu, je její nebo už tady byl. Jako například zabudovaná lednice a pračka. Dostala nábytek, většinou od rodičů jako dárek, takže od toho nemá žádné účtenky a říkat jim o to nechce. Je to velice dráhy nábytek a opravdu mám strach, aby ji to díky mně nezabavili a neměla popřípadě další problémy díky mně. Nechce je tady vůbec pustit. V tom případě mi ale insolvence nebude dále pokračovat a zruší mi ji. Prosím o radu jak z téhle situace a přesvědčit jí, že ji opravdu nic nezabaví, děkuji.

Dobrý den,

sdílet s dlužníkem společnou domácnost je vždy komplikované, neboť hrozí postih vašeho majetku (těžko se prokazuje, co je dlužníka a co ostatních spolubydlících). Podobné riziko hrozí přítelkyni v insolvenci i exekuci.

VM

#13376, Prodej bytu a nájemní smlouva, Reality, 10.3.2021

Pokračování dotazu č. 13373: Dobrý den, a mohl bych se zeptat, který je to zákon? Jsme v nájemní smlouvě. 

Dobrý den,

tato pravidla hry určuje Občanský zákoník (NOZ). Práva a povinnosti z nájemní smlouvy přecházejí automaticky na nového majitele bytu, tedy na Vás případný prodej bytu nebude mít žádný vliv. 

VM

#13373, Prodej bytu a podnájem, Reality, 10.3.2021

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak to je, když majitelé bytu jsou v insolvenci a teď bude elektronická dražba na byt. V tom bytě jsou podnájemníci se smlouvou na dobu neurčitou. Může je budoucí majitel vyhodit nebo jim musí sehnat jiné bydlení?

Dobrý den,

je velký rozdíl mezi nájmem a podnájmem. Podnájemní smlouvy končí automaticky s nájemní smlouvou, nájemní smlouva zůstává dále v platnosti nehledě na změnu majitele bytu. 

Články o Nájemní smlouva

Jak získat hypotéku pro OSVČ

Jak získat hypotéku pro OSVČ

6.5.2021, Hypotéka

… doklad o zaplacení daně z příjmůnebo vrácení přeplatku daně z příjmů, potvrzení o bezdlužnosti vůčifinančnímu úřadu, u příjmů z pronájmu také nájemní smlouvaa list vlastnictví k nemovitosti nebo výpisy z účtu (u některýchposkytovatelů). Kromě toho se banky u hypotéky pro OSVČobvykle …

Prodej obecních bytů nájemníkům

Prodej obecních bytů nájemníkům

15.4.2015, Reality

…yto náklady na bedra majitelů nemovitostí, za což u mezinárodních tribunálů dodnes na český stát běží několik žalob o náhrady škod). I dnes se nájemní smlouva na dobu neurčitou na byt s dříve regulovaným nájmem prodává za desítky tisíc korun (i když už oficiálně žádná regulace není, z…Banky v ČR