Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Nájemce

Nájemce


Definice Nájemce

Je osoba, které pronajímatel na základě nájemní smlouvy přenechává nemovitost k užívání. Nájemce je povinen o nemovitost pečovat a udržovat ji v provozuschopném stavu. Nájemce zpravidla dle ujednání v nájemné smlouvě hradí drobné výdaje spojené s opravami, či údržbou; provedení větších oprav zachovávajících standard nemovitosti může žádat po pronajímateli.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Nájemce

J

#7466, Žaloba o vyklizení, Reality, 7.9.2019

Dobrý den, jsem v Insolvencni už 3 roky. Před 3 lety mi schválili insolvenci prodanim majetku což je rodinný dům. Problém je, že v rodinném domě pořad žije bývalý majitel domu a nechce se vystěhovat. Insolvenční správce už podal žalobu o vyklizení. Nájemce by se měl vystěhovat do 18.9. 2019 dobrovolně. Zajímalo by mě co se stane, když tam zůstane a nevystěhuje se. A ještě by mě zajímalo co se stane, když se dům prodá pod cenou než je dluh. Stačí prodejem majetku zaplatit 30% nebo jak to je? Mám strach, že se dům prodá a já zbytek dluhu budu muset doplatit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevyklidí-li nezvaný nájemník nemovitost ani na příkaz soudu, lze požádat o asistenci Policii ČR, která dotyčného donutí objekt opustit. Pro úspěšné ukončení insolvence je třeba uhradit min. 30% dluhů. Bude-li výdělek z prodeje nemovitosti min. v této výši, měla by být insolvence úspěšně ukončena.

V

#7098, Exmanžel v exekuci, Exekuce a insolvence, 19.7.2019

Pokračování dotazu č. 7088: Dobrý den, a nemůže mě ohrozit exmanželova exekuce, když má trvalý pobyt na mé adrese? Už několik let tu nebydlí, ale sama ho odhlásit nemohu. Děkuji

Dobrý den,

trvalé bydliště dlužníka v exekuci na vaší adrese samozřejmě rizikové je. Zajděte na obecní úřad a nechte mu trvalé bydliště u Vás zrušit (máte na to právo coby jediný majitel/nájemce nemovitosti).

M

#6720, Musím si pojistit v nájmu domácnost?, Pojištění, 4.6.2019

Dobrý den, musel jsem prodat podíl družstevního bytu (insolvence). Stávající nájemce nepřevedl byt do osobního vlastnictví, je jen členem družstva a umožní mi v bytě bydlet na základě podnájemní smlouvy. Musím já jako podnájemník pojistit byt ve kterém zůstalo mé původní vybavení? Nebo si ho musí pojistit sám? 

Dobrý den,

pojištění domácnosti není povinné, nemusíte si ho sjednávat Vy ani majitel bytu. Je pouze na Vás, chcete-li být pojištěn či nikoliv. Doporučuji naše články Orientujte se v pojištění 1 a Orientujte se v pojištění 2, které Vám napoví, co, jak a komu se vyplatí či nevyplatí pojistit. 

B

#3389, Jak dlouho trvá tuzemská platba, Platba, 16.2.2017

Dobrý den, měla mi přijít platba za nájem z banky Moneta Money Bank. Mám Českou spořitelnu. Nájemkyně tvrdí, že má trvalý příkaz a že peníze odešly. Peníze na účtě ale ani po 14 dnech nejsou a vždy přišly pozdě. Může být chyba někde mezi bankami?

Dobrý den,

obávám se, že Vás nájemce lidově řečeno tahá za nos. Platba netrvá déle než 2 pracovní dny. Žádný problém mezi bankami být nemůže. V nájemní smlouvě máte určitě sjednáno, kdy nejpozději musí být peníze připsány na Váš účet. Jak se tam dostanou (platbou z jiného účtu, hotovostí složenou na pobočce) není Vaše starost. Nájemce musí v případě bezhotovostní platby peníze poslat v předstihu (2 pracovní dny) tak, aby nájemné dorazilo na Váš účet včas. 

JO

#1241, Dotaz v bankovní poradně, , 12.2.2014

Dobrý den pane Jermar, rád bych od Vás dostal radu, na jakou banku se obrátit, popřípadě jaký chtít produkt pro investiční úvěr pro Družstvo na nákup bytů v novostavbě. Jedná se o 8 bytů v odhadní ceně cca 14 mil. Kč. Všechny byty mají své družstevníky nebo nájemce a generování nájmu je o více než 30% vyšší, než je případná splátka 80% úvěru z kupní ceny těchto bytů (na období 32 let).

Dobrý den,

ze hry bohužel vypadávají nové moderní nízkonákladové banky, které úvěry právnickým osobám neposkytují a družstevní záložny, které na tak dlouhé období nepůjčují. Nezbude tedy než se obrátit na klasické velké banky jako ČS, KB, ČSOB a nechat si udělat nabídku na míru. Pro PO je vždy každý úvěr na míru, není to standardizované jako např. hypotéky pro FO.

Pozitivní je přebytek likvidity na trhu a velká ochota bank půjčovat (banky nestíhají rozpůjčovat to co si střadatelé u nich uložili). Úrok vidím kol 4-5%, sjednejte si možnost mimořádných splátek bez penalizací a odmítejte poplatky za sjednání a vedení úvěru.

Zvažte také možnost změny družstva na společenství vlastníků, převod bytů do OV a individuální financování majiteli bytů pomocí hypotečních úvěrů, které jsou v současné chvíli mimořádně výhodné a určitě se na nich dosáhne nižší úrokové sazby. 

Články o Nájemce

Měřáky zbytečné nejsou, PENB ano

Měřáky zbytečné nejsou, PENB ano

11.3.2015, Reality

…če a ve výsledku jsme ušetřili. Nicméně vpřípadě bytových domů je toto opatření zcela nesmyslné. PENB mají jedinou funkci – informovat kupujícího/nájemce při prodeji/pronájmu nemovitosti o energetické nákladnosti daného bytu. Byt vždy prodává/pronajímá fyzická osoba vlastník. Právnická osoba…Rychlé odkazy

Banky v ČR