Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Nemovitost

Nemovitost


Definice Nemovitost

je souhrnný název pro pozemek nebo stavbu spojená se zemí pevným základem (dům, bytový dům, zahrada, nebytové prostory apod.). Samostatnou nemovitostí může být i podzemní stavba (sklep).


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.48 %

Dotazy v poradně k Nemovitost

P

#13164, Insolvence, Exekuce a insolvence, 26.2.2021

Pokračování dotazu č. 13162: Dobrý den, dneska jsem se dotazovala ohledně insolvence bývalého manžela ve vztahu ke mne a even. získání nemovitosti. Dostala jsem odpověď, že insolvence se mne netýká, ale banka by mohla vymáhat společný dluh. A v této souvistlosti by mne ještě zajímalo, co se teda stane, až bývalý manžel insolvenci ukončí ve vztahu ke mně? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud po Vás banka nezačne dluh v průběhu exmanželovy insolvence vymáhat, dojde po úspěšně ukončené insolvenci k prominutí dluhu. 

A

#13163, Získám hypotéku?, Hypoteční poradna, 26.2.2021

Dobrý den, chci hypotéku 4 mil. Kč, ale mám neúčelový úvěr v hodnotě 900 tis. Plat mám 32 tisíc měsíčně. Je možné úvěr spojit s hypotékou? A jestli tato možnost není, dostal bych jí vůbec?

Dobrý den,

banky Vám na hypotéku mohou půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti. V případě dostatečně hodnotné zástavy je možné k hypotéce získat i neúčelově peníze navíc. Na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svých měsíčních příjmů. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.

LD

#13148, Koupě RD na hypotéku bez úspor, Hypoteční poradna, 25.2.2021

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné hypotéku dofinancovat 1/2 domu s tím, že by byla jako hlavni zástavou kupovaná nemovitost. Jde jen o dofinancování těch 10-20% co banky požaduji. Děkuji

Dobrý den,

banky Vám mohou půjčit na hypotéku max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (LTV). Absenci vlastních zdrojů (10-20%) tak můžete řešit tím, že dáte bance do zástavy ještě jinou než kupovanou nemovitost. 

PM

#13147, Prodej nemovitosti a osvobození od daně z příjmu, Reality, 25.2.2021

Dobrý den, prodávám nemovitost, pořizovací cena byla 1 400 000 Kč, prodávám za 2 800 000 Kč, nesplňuji podmínky pro osvobození (5 let ani 2 roky), ale do roka investuji do rekonstrukce domu mé přítelkyně (časem i manželky, kde budu mít trvalé bydliště), ale dům bude napsán jen na ní. Můžu to použít jako investici do bydlení a neplatit tak daň z příjmu z prodeje nemovitosti?

Dobrý den,

v tomto případě byste od placení daně osvobozen nebyl, neboť peníze musíte použít na řešení svých bytových potřeb, za což se nepovažuje rekonstrukce cizí nemovitosti (byť zde budete mít trvalé bydliště). Pokud se s Vámi přítelkyně po dokončené rekonstrukci rozejde, přijdete o svých 2,8 mil. Kč - s tím počítáte?

IK

#13140, Musím platit daň z prodeje chaty?, Daně, 25.2.2021

Dobrý den, v roce 2020 jsme prodali chatu, kterou jsme vlastnili necelé 4 roky. Peníze z prodeje chaty jsme použili na koupi vlastního bydlení (rodinného domu). Jsme povinni platit 15% daň z prodeje chaty?

Dobrý den,

pokud jste chatu nevlastnili min. 5 let nebo v ní min. 2 roky nebydleli, pak je třeba zisk z prodeje chaty řádně zdanit. Ziskem se rozumí rozdíl mezi prodejní a kupní cenou. Při použití peněz z prodeje na řešení vlastních bytových potřeb je možné osvobození od placení daně v případě, kdy jste nemovitost obývala i méně než 2 roky. 

Články o Nemovitost

Hledáte pojištění auta, domácnosti nebo na cesty? Myslete i na asistenční služby

Hledáte pojištění auta, domácnosti nebo na cesty? Myslete i na asistenční služby

8.2.2021, Pojištění

…akovou, která nabízí opravdu vše, co potřebujete. Anistovky kilometrů do domova tak nezůstanete odkázaní jen sami na sebe. Asistence u pojištění nemovitosti a domácnostiZatímco u cestovního nebo havarijníhopojištění většina lidí s asistenčními službami počítá a je připravená jevyužít, jsou…

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření

…ní ze všechspořicích produktů, poptávka po něm logicky rostla. Lidé si navíc uvědomili, že investice dovlastního bydlení se jim vyplatí. Hodnota nemovitostí totiž i přes propad českéekonomiky výrazně rostla. Pořízení vlastního bytu či domu tak nabízízpůsob, jak bezpečně a spolehlivě zhodn…

Rekordní hypotéky? Pomohl jim koronavirus i zdražování nemovitostí

Rekordní hypotéky? Pomohl jim koronavirus i zdražování nemovitostí

28.12.2020, Hypotéka

…u hypotečních úvěrů takletos s největší pravděpodobností padne i přesto, že v letech 2016, 2017 ale i2018 si lidé půjčovali mnohem častěji. ČNB: Nemovitosti jsou nadhodnocené i o 25 %Důvod, proč si lidé půjčují stále většíčástky, je nasnadě. Rostoucí cena nemovitostí. Podle České národní b…

P2P půjčky nabízejí investorům přijatelné riziko. A zisk i vysoko přes 10 %

P2P půjčky nabízejí investorům přijatelné riziko. A zisk i vysoko přes 10 %

21.12.2020, Půjčka

…přitom platí, že čím vyšší je úrok, tímvětší je i riziko. Někteří zprostředkovatelé proto nabízejí takéinvestice do půjček, které jsou zajištěné nemovitostí. Riziko se tímkompenzuje. A hrozba, že proděláte, je mnohem menší. Složte se na už schválené úvěryNe vždy ale putují vaše peníze přím…

Nebankovní půjčky s licencí ČNB

Nebankovní půjčky s licencí ČNB

17.12.2020, Komerční sdělení

…o desetitisíce korun.  Na co si půjčit? Například půjčka na bydlení je jednou znejrozumnějších půjček, které si můžete vzít. Půjčit si na opravy nemovitosti ajejí rekonstrukci spadají taktéž do těch, které mají smysl. Stejně tak půjčkyna nezbytné vybavení domu jako je pračka nebo lednička,…Banky v ČR