Banky.cz Realitní slovník Smlouva o smlouvě budoucí

Realitní slovník

Definice Smlouva o smlouvě budoucí

Smlouvou o smlouvě budoucí je sjednán závazek uzavřít v budoucnu smlouvu s předem stanovenou alespoň částí jejího obsahu. Neuzavře-li poté tato osoba sjednanou smlouvu, může druhá strana do jednoho roku soudu navrhnout, aby určil zbylý obsah a právní mocí jeho rozhodnutí je smlouva uzavřena i bez součinnosti zavázané osoby. Povinnost uzavřít budoucí smlouvu zaniká, pokud není zavázaná osoba ve sjednané lhůtě vyzvána k jejímu uzavření.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 3.28 %

Dotazy v poradně k

LT

#13667, Hypoteční úvěr a zasíťování pozemku, Hypoteční poradna, 28.3.2021

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně podmínek hypotéky. Inženýrské sítě (voda, plyn, kanalizace) k nemovitosti, které jsem vlastníkem a která by byla předmětem zástavy, vedou částečně přes sousední pozemek. Je nutné mít pro schválení hypotéky zajištěn přístup k z těmto sítím? A pokud ano, jakou formou? Zda je nutná služebnost inženýrské sítě se zápisem do KN, případně stačí smlouva, která přístup zajistí bez zápisu do KN. Jaká bývá praxe bank? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u stavebního pozemku banky obvykle vyžadují zasíťování nebo min. vydaný územní souhlas pro přípojky. Pro získání územního souhlasu je třeba mít vyřešené majetkoprávní vypořádání (souhlas majitele pozemku se stavbou přípojek, smlouva o smlouvě budoucí o zřízení služebnosti k přípojkám). Doporučuji náš článek Jak na zasíťování pozemku a Hypotéka na stavbu.

J

#10223, Vyčíslení dluhu, Hypoteční poradna, 26.5.2020

Dobrý den, prodávám nemovitost na kterou jsem si v roce 24.8. 2015 vzala hypotéku pro vlastní bydlení a amer. hypotéku od Wüstenrot. 18.12. 2019 jsem si nechala z této banky zaslat vyúčtování ke květnu na oba tyto úvěry (částka bez sankci a příslušenství). Realitní společnost po mně chtěla, abych si zažádala vyúčtování k lednu 2020, což mi přišlo zbytečně brzy ale zažádala jsem. Po té si realitní společnost bez mého souhlasu zažádala o únorový výpis, který mi byl zaslán na email. Nakonec to dopadlo tak jak jsem chtěla. S kupujícíma se podepsala smlouva o smlouvě budoucí 8.2. 2020 proběhlo nastěhování a 24.2. 2020 kupní smlouvu s tím, že přečerpaní od kupujících proběhne v květnu (šlo mi hlavně o to neplatit žádnou pokutu, pouze částku 686 966,61 Kč hypotéka). Čerpaní proběhlo a nyní mám aktuální pohledávku k úvěru 34 tis ne z důvodu špatného zadání, ale bylo mi řečeno, tím že se 2x žádalo se květnové vyúčtování mění a proto je tam sankce. Prosím poraďte co mám v této situaci dělat. Do banky jsem napsala žádost o prověření situace, odpověď zatím žádná. Každopádně, kdybych věděla, že jakékoli vyúčtování po 18.12.2019 vyruší tu květnovou, nikdy bych to neudělala. Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

za vyčíslení zůstatku dluhu k určitému datu si banky účtují poplatky ve výši několika stokorun, určitě za to po Vás banka nechce 34 000 Kč. Tato sankce byla účtována pravděpodobně z jiného důvodu, na který se doporučuji vaší banky detailně dotázat.