Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Výpověď

Výpověď


Definice Výpověď

Ukončení smluvního vztahu klientem nebo pojišťovnou. Výpověď musí být vždy podána druhé straně písemně a nejpozději 6 týdnů před výročím smlouvy.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Výpověď

TK

#11208, Výpověď a odstupné, Osobní a rodinné finance, 12.9.2020

Dobrý den, jsem zaměstnán na HPP déle než 2 roky v jedné firmě. Pokud dostanu výpověď pro nadbytečnost kvůli koronaviru, mám tedy nárok na 3 platy odstupného? Zůstává v takovém případě v platnosti i výpovědní lhůta 2 měsíce nebo ne? Například výpověď pro nadbytečnost dostanu 15. září. Výpovědní lhůta bude běžet říjen a listopad. Takže dostanu plat za září, říjen, listopad a k tomu ještě 3 platy odstupné? Nebo to funguje jinak ? Děkuji

Dobrý den,

je to přesně jak píšete. V případě výpovědi ze strany zaměstnavatele pro nadbytečnost máte nárok na odstupné ve výši tří průměrných platů (pakliže jste u firmy pracoval více než 2 roky). Odstupné nemá vliv na zákonem stanovenou výpovědní lhůtu (2 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána). Dostanete-li výpověď do konce září, obdržíte ještě 6 platů. 

LK

#11200, Proč mi banky nechtějí půjčit?, Půjčka, 11.9.2020

Dobrý den, jsem více jak 5 let po doplacení insolvence a banky se ke mně otáčí zády. Můžete mi poradit? Insolvenci jsem zaplatil za 18 měsíců.

Dobrý den,

pro získání půjčky je třeba:

 • mít dostatečný příjem a pracovní smlouvu ideálně na dobu neurčitou
 • nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě
 • mít čisté registry dlužníků
 • v souvislosti s krizí koronaviru nepracovat v rizikovém sektoru (pohostinství, turismus)

 • Každá odmítnutá žádost o půjčku vede k dalšímu záznamu v registrech, tedy doporučuji si dát v žádání o půjčky pauzu min. půl roku.

  M

  #11161, Proč mi banky nechtějí půjčit?, Půjčka, 7.9.2020

  Dobrý den, už je to 10 let od insolvence. Když jsem žádal o kontokorent, bylo to zamítnuto. Z důvodu záznamu v registrech. Ale když jsem jsi nechal sám vyjet všechny registry, nikde žádný záznam. Vše v pořádku. Ale u banky je. Nevím proč. Děkuji za info

  Dobrý den,

  doporučuji zkontrolovat všechny registry (BRKI, NRKI, Solus, Insolvence, Exekuce). Pro získání půjčky je dále třeba:

 • mít dostatečný příjem
 • mít pracovní smlouvu ideálně na dobu neurčitou
 • nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě
 • P

  #11154, Může mi banka zrušit běžný účet?, Běžný účet, 6.9.2020

  Dobrý den, může mi banka zrušit běžný účet, který je blokován Policií ČR (podezřelá příchozí platba na účet dle ALM) a je na něm stále blokována příchozí platba? Jde mi o to, co bude s příchozí platbou po zrušení účtu, pokud například soud rozhodne, že mi příchozí platba náleží a je tzv. "v pořádku". Děkuji

  Dobrý den,

  na poskytování bankovních služeb není právní nárok, banka Vám může vedení běžného účtu odřeknout v souladu s obchodními podmínkami (kde bude definována výpovědní lhůta). Po případném odblokování peněz by Vám banka tyto peníze samozřejmě vyplatila na Vámi určený běžný účet u jiné banky.

  LP

  #11126, Finanční poradce mi sjednal životko, investice a nestíhám platit, Akcie a investice, 3.9.2020

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na Váš názor ohledně investičního fondu Conseq. Máme ho 3 roky, hned na začátku jsme splatili vstupní poplatek a nyní bychom tedy měli spořit. Posíláme 1 000 Kč/měs. Vím, že jde o dlouhodobý fond, ale jsme z toho zklamáni, výsledky nejsou dobré a vzhledem k situaci se obávám, že to nebude jinak. Co byste nám poradil? Jsem na rodičovské a 1 000 Kč pro nás není málo (máme ještě další výdaje - IŽP, penzijko, apod.), každopádně mi je jasné, že odstoupení není dobrý nápad, že? Dále jsem se chtěla zeptat na Váš názor na investiku? Mám tam na 3 roky uložené nějaké peníze. To i Conseq nám doporučila poradkyně mých rodičů. Předem moc děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  upřímně řečeno, finanční poradci si z Vás evidentně udělali tzv. "dojnou krávu". Finanční poradce má z každého investičního životního pojištění a fondů velmi štědrou provizi (obvykle dostávají většinu peněz, co do IŽP a fondů vložíte během prvních 24 měsíců). Proto je výkonnost vašich investic po 3 letech takto nízká (většina vložených peněz šla na provize poradcům). 

  Doplňkové penzijní spoření je dobrý produkt (sjednání Vás nic nestálo, měsíčně dostáváte od státu příspěvek až 230 Kč a dalších až 3 600 Kč ročně zpět na daních). Ostatní fondy a IŽP velmi dobře promyslete. Nechte si vyčíslit, kolik peněz byste dostala zpět při výpovědi. O vyčíslení těchto částek požádejte přímo pojišťovny a investiční společnosti (Vašim finančním poradcům se vyhněte obloukem). Někdy může být lepší akceptovat ztrátu hned a poučit se, než do černé díry sypat další peníze. Pro příště si pamatujte, že nikdo to s Vašimi financemi nebude myslet nikdy upřímněji než Vy sama. Používejte selský rozum a nenechte se takto klamat rádoby poradci. 

  Články o Výpověď

  Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

  Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

  25.5.2020, Pojištění

  …ůže, jen když svoucestu zrušíte ze závažných důvodů. Patří mezi ně například: úmrtí v rodině vážné onemocnění nebo úraz, který vám bráníodcestovat výpověď ze zaměstnání podání žádosti o rozvod nebo vloupání do vašeho trvalého bydliště, kdynásledně policie nebo pojišťovna vyžadují vaši přítomn…

  Pět základních podmínek pro získání hypoték

  Pět základních podmínek pro získání hypoték

  27.4.2020, Hypotéka

  Hypoteční úvěr je pro mnoho lidí jediná cestak vlastnímu bydlení. Dosáhnout na něj je ale v posledních letech stále těžší.Přibývá totiž podmínek, které musíte pro získání hypotéky splnit. Záležínapříklad na vašem zaměstnání, příjmech i na hodnotě nemovitosti. Projděte sivše s námi a zjistěte,…

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  4.4.2020, Osobní a rodinné finance

  Přinášíme vám velký přehled dopadů koronavirus krize (COVID-19) na finance Čechů.Prověřujeme od 13.3.2020aktuální možnosti změny splátek půjček a hypoték u českých bank a dopady odkladů splátek v bankovních registrech.Odpovídáme na snížení příjmů v důsledku koronavirus krize a dopady na exeku…

  Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

  Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

  24.2.2020, Pojištění

  Bez povinného ručení se žádný majitel auta čimotorky neobejde. Ze zákona ho musí mít ještě předtím, než poprvé vyjede nasilnici. Jenže jak vybrat to opravdu nejlepší povinné ručení? Rozhodně seneřiďte jen podle ceny, kritérií je mnohem víc. Celý (a správný) název povinného ručení jepojištění …

  Elektřina zdražuje. Kdo si ročně připlatí o tisícovku více a jak to bude s cenami plynu?

  Elektřina zdražuje. Kdo si ročně připlatí o tisícovku více a jak to bude s cenami plynu?

  20.2.2020, Komerční sdělení

  …jící smlouvu. V případě smlouvy na dobu určitou se vám přechod kekonkurenci musí vyplatit, tak pozor, ať nezaplatíte více na pokutách zapředčasnou výpověď. Začnete šetřit s energiemi. Tipů,jak na to je celá řada, některé jsou méně náročné, jiné více. Typickýmpříkladem jsou úsporné žárovky, va…  Banky v ČR