Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Výpověď

Výpověď


Definice Výpověď

Ukončení smluvního vztahu klientem nebo pojišťovnou. Výpověď musí být vždy podána druhé straně písemně a nejpozději 6 týdnů před výročím smlouvy.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Výpověď

J

#14813, Spořicí účet založený na dálku, Spoření, 14.7.2021

Dobrý den, jak nejlépe naložit s naspořenou částkou přes 1 mil. u vážně nemocné "mladé" osoby, která žije v sociálním zařízení? Částku zatím nechce dávat svým blízkým a příbuzným. Chce ji nechat "ležet" na jednom spořícím účtu. Vzhledem ke zdraví není možné osobní vyřizování na pobočce. Vše musí jít na dálku (telefonický hovor) a pouze přes návštěvu kurýra v zařízení (podpis smlouvy). Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

spořicí účet si můžete založit i na dálku (o založení účtu požádáte online a kurýr Vám přiveze smlouvu k podpisu). Nejvyšší úrok nabízí J&T Banka při výpovědní lhůtě 3 měsíce (0,5%) s minimálním vkladem 1 mil. Kč. Lepší zhodnocení by nabídly investice (akcie, státní protiinflační dluhopis, nemovitostí fondy), ale toto nepůjde vyřídit na dálku a vážně nemocná osoba by s tímto velmi pravděpodobně ani nechtěla mít starosti. 

LH

#14757, Hypotéka a změna zaměstnavatele, Hypoteční poradna, 9.7.2021

Dobrý den, přemýšlím o změně práce. V současné práci jsem 5 let. Někdy v lednu 2022 bych chtěl žádat o hypotéku v Hypoteční bance. Měla by banka problém s tím, že jsem v nové práci jen pár měsíců? Je asi dobré být již po zkušební době, že? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

hypotéku nezískáte během zkušební doby a výpovědní lhůty. Chcete-li žádat o hypotéku v lednu 2022, podejte výpověď do konce července (výpovědní lhůta 2 měsíce a 3 měsíce zkušebka) nebo změnu zaměstnavatele odložte na rok 2022 po podpisu úvěrové smlouvy. Být v nové práci jen pár měsíců nevadí, ale více bodů při skóringu získají zaměstnanci s delší historií (u jinak bonitního klienta v tom nebude rozdíl).

N

#14747, Mohu nenačerpat hypotéku?, Hypoteční poradna, 8.7.2021

Dobrý den, mám schválenou hypotéku, ale zatím ji nečerpám, čekám na kolaudaci bytu. Byla mi nabídnuta práce jinde, mohu dát výpověď? Nebo je to možné až po načerpání hypotéky? Děkuji

Dobrý den,

pokud jste již podepsala úvěrovou smlouvu, banka by Vám za nenačerpání hypotéky účtovala penále (obvykle 2-5% z nečerpané částky). Na koupi bytu v novostavbě jste také možná již složila rezervační zálohu, která by Vám propadla (což by šlo řešit prodejem/postoupením práva na koupi jinému zájemci). Doporučuji si případně nechat vyčíslit sankci od banky. 

J

#14731, Půjčka a kontokorent, Půjčka, 7.7.2021

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda může nastat nějaký problém (například zvýšení úrokové sazby či zesplatnění úvěru), jestliže jsem jsem provedl u jedné banky konsolidaci svých úvěrů a následně jsem si u své banky otevřel na běžném účtu kontokorent. Jedná se mi o to, zda banka (Air Bank), u které jsem provedl konsolidaci, nemůže nyní následně po tom, co jsem si de facto vzal další úvěr v podobě zmíněného kontokorentu, vypovědět smlouvu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

sjednání další půjčky (kontokorentu) není porušením úvěrovém smlouvy a banka Vám půjčku zesplatnit z tohoto důvodu nemůže (ani není možné měnit sjednanou výši úrokové sazby). Doporučuji Vám však postupovat maximálně obezřetně a pokud možno, další kontokorent již nečerpat. Půjčovat si na běžnou spotřebu je velmi rizikové.

P

#14650, Výpověď a nevyčerpaná dovolená, Osobní a rodinné finance, 26.6.2021

Dobrý den, výpovědní lhůta v zaměstnání bude od 1.7. do 31.8. (výpověď již podepsána, podal jsem ji já jako zaměstnanec). Od 2.7 budu mít neschopenku (hospitalizace). Zbyde mi cca 10 dnů dovolené a 60 přesčasových hodin (roční konto). Přesčasové hodiny a dovolená mi bude proplaceny v září? Děkuji

Dobrý den,

nevyčerpaná dovolená (včetně náhradního volna za přesčasy) Vám bude proplacena po ukončení pracovního poměru s poslední výplatou.

Články o Výpověď

Zvažujete předčasné zrušení „stavebka”? Připravte se na poplatky i ztrátu bonusů

Zvažujete předčasné zrušení „stavebka”? Připravte se na poplatky i ztrátu bonusů

31.5.2021, Spoření

… peníze si počkáteIdeální je ukončit stavební spoření ažšestiletém limitu. V takovém případě spořitelně nic nevracíte. Stačí jenoznámit, že dáváte výpověď ze spoření. I tady ale najdete jeden háček. Čeká vás totižtříměsíční výpovědní lhůta, která je daná zákonem o stavebním spoření. Na svépen…

Výpověď z povinného ručení kdykoliv chcete? Jen u jedné pojišťovny

Výpověď z povinného ručení kdykoliv chcete? Jen u jedné pojišťovny

23.11.2020, Pojištění

…hodnější.Chcete proto své současné pojištění auta zrušit a sjednat si nové. Pokud se ale zrovna neblíží výročí smlouvy,máte smůlu. Pojišťovna vaši výpověď přijmout nemusí. A namožnou změnu si počkáte i několik měsíců. Přesně tak v současnosti funguje trh spovinným ručením. V běžných situacích…

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

29.10.2020, Reality

…t. Smlouvu na dodávku elektřiny lzeuzavřít: Nadobu neurčitou: výpovědnílhůta při změně dodavatele pak činí 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém bylavýpověď podána, cena za odebíranou elektřinu je vyhlašovaná (může se měnit) Nadobu určitou: smlouvumůžete vypovědět a dodavatele bez sankce změnit…

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění

…ůže, jen když svoucestu zrušíte ze závažných důvodů. Patří mezi ně například: úmrtí v rodině vážné onemocnění nebo úraz, který vám bráníodcestovat výpověď ze zaměstnání podání žádosti o rozvod nebo vloupání do vašeho trvalého bydliště, kdynásledně policie nebo pojišťovna vyžadují vaši přítomn…

Pět základních podmínek pro získání hypoték

Pět základních podmínek pro získání hypoték

27.4.2020, Hypotéka

Hypoteční úvěr je pro mnoho lidí jediná cestak vlastnímu bydlení. Dosáhnout na něj je ale v posledních letech stále těžší.Přibývá totiž podmínek, které musíte pro získání hypotéky splnit. Záležínapříklad na vašem zaměstnání, příjmech i na hodnotě nemovitosti. Projděte sivše s námi a zjistěte,…Banky v ČR