Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Výpověď

Výpověď


Definice Výpověď

Ukončení smluvního vztahu klientem nebo pojišťovnou. Výpověď musí být vždy podána druhé straně písemně a nejpozději 6 týdnů před výročím smlouvy.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Výpověď

MM

#10276, Hypotéka po ukončení studia, Hypoteční poradna, 30.5.2020

Dobry den, rad bych se zeptal, jestli je mozne dostat hypoteku po vysoke skole, aniz by clovek mel historii prijmu z full-time zamestnani. Vsechny zakonne podminky ziskani hypoteky by byly splneny. Dekuji

Dobrý den,

hypotéka hned po ukončení studia může být komplikovaná, neboť banky obvykle požadují pracovní smlouvu na dobu neurčitou a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě. U příjmu se bere v potaz průměr za posledních 12 měsíců.

M

#10272, Mohu v insolenci pracovat na pozici prodejce půjček?, Exekuce a insolvence, 29.5.2020

Dobrý den, pracuji v nebankovní společnosti, která poskytuje půjčky po internetu, jako Customer service administrator a společnost se rozhodla, že nově spojí naše oddělení se schvalovacím. Protože jsem si v lednu zažádala o insolvenci, byl to nyní důvod k výpovědi. Opravdu nesmím být v tomto odvětví zaměstnána?

Dobrý den,

odvětví poskytování půjček klade zvýšené nároky na spolehlivost zaměstnanců. Pokud jste sama v osobním bankrotu, těžko můžete klientům odborně s půjčkami radit (neb jste neuřídila ani vlastní finance). Dlužníci v exekucích a insolvencích obvykle na takovýchto pozicích z důvodu pozbyté spolehlivosti pracovat nemohou.

M

#10244, Mám šanci získat půjčku?, Půjčka, 27.5.2020

Zdravím, mám šanci získat půjčku ve výši 140 000 Kč? Plat ve smlouvě je 16 500 Kč hrubého. Nemám žádné jiné závazky a bydlím s rodiči. Zkušebka mi končí v květnu a smlouvu mám na dobu určitou do 28.2.2021. Děkuji.

Dobrý den,

ve zkušební ani výpovědní lhůtě není možné získat půjčku. Na splátky všech úvěrů můžete dávat měsíčně max. 50% čistého příjmu. Přijde na to, jak dlouho budete chtít půjčku splácet a jak vysoký bude úrok, ale obecně se 140 000 Kč by neměl být problém.

L

#10151, Insolvence, dluhy a manželství, Exekuce a insolvence, 20.5.2020

DOBRÝ DEN, MANŽEL MĚL DLUHY, BYLO MU DOPORUČENO ODDLUŽENÍ MANŽELŮ, KTERÉ BYLO POVOLENO 12.5. 2020. JÁ JSEM V INVALIDNÍM DŮCHODU 1. STUPNĚ, MÁM ÚVĚR V BANCE NA AUTO, KTERÝ ŘÁDNĚ SPLÁCÍM. ALE BANKA MI VYPOVĚDĚLA SMLOUVU A CHCE PO MNĚ ZAPLATIT ZBYTEK ÚVĚRU NAJEDNOU. KDYŽ JSEM ŽÁDALA O POKRAČOVÁNÍ SPLÁTEK, BYLO MI ŘEČENO, ŽE TO NENÍ MOŽNÉ. AUTO POTŘEBUJI K LÉKAŘI I DO ZAMĚSTNÁNÍ. PROSÍM PORADÍTE MI CO S TÍM? NIKDY JSEM NIC NEDLUŽILA. DĚKUJI

Dobrý den,

v manželství ručíte za všechny dluhy společně a nerozlučně. Navíc pokud jste vstoupili s manželem do oddlužení, pak ze zákona dokonce nesmíte nadále splácet své půjčky, neboť by se jednalo o zvýhodňování vybraného věřitele (dále peníze odevzdáváte jen insolvenčnímu správci, který je dělí mezi všechny věřitele). 

J

#10077, Předčasný výběr penzijního spoření, Spoření, 15.5.2020

Dobrý den, v červnu budu mít 24. splátku u penzijního spoření, budu vybírat odbytné. Můžu to vypovědět už v květnu? Když tam běží 1 měsíc výpovědní lhůta (čili bych měl dříve peníze a od července novou smlouvu) nebo musím vypovídat až v červnu? (kdy je 24. splátka) Děkuji

Dobrý den,

výpověď raději podejte až po uhrazení 24. platby a uplynutí 24 měsíců od data sjedná smlouvy (jinak riskujete ztrátu 100% vložených peněz). Rušit takto smlouvu a zakládat obratem novou nedává smysl, přijdete o veškerou státní podporu a výnosy z ní. Ještě by dávalo smysl peníze použít na nákup nemovitosti (čímž byste v budoucnu ušetřil na nákladech za nájem), ale chcete-li peníze použít jen na spotřebu, raději doplňkové penzijní spoření nerušte.

Články o Výpověď

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění

…ůže, jen když svoucestu zrušíte ze závažných důvodů. Patří mezi ně například: úmrtí v rodině vážné onemocnění nebo úraz, který vám bráníodcestovat výpověď ze zaměstnání podání žádosti o rozvod nebo vloupání do vašeho trvalého bydliště, kdynásledně policie nebo pojišťovna vyžadují vaši přítomn…

Pět základních podmínek pro získání hypoték

Pět základních podmínek pro získání hypoték

27.4.2020, Hypotéka

Hypoteční úvěr je pro mnoho lidí jediná cestak vlastnímu bydlení. Dosáhnout na něj je ale v posledních letech stále těžší.Přibývá totiž podmínek, které musíte pro získání hypotéky splnit. Záležínapříklad na vašem zaměstnání, příjmech i na hodnotě nemovitosti. Projděte sivše s námi a zjistěte,…

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

4.4.2020, Osobní a rodinné finance

Přinášíme vám velký přehled dopadů koronavirus krize (COVID-19) na finance Čechů.Prověřujeme od 13.3.2020aktuální možnosti změny splátek půjček a hypoték u českých bank a dopady odkladů splátek v bankovních registrech.Odpovídáme na snížení příjmů v důsledku koronavirus krize a dopady na exeku…

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

24.2.2020, Pojištění

Bez povinného ručení se žádný majitel auta čimotorky neobejde. Ze zákona ho musí mít ještě předtím, než poprvé vyjede nasilnici. Jenže jak vybrat to opravdu nejlepší povinné ručení? Rozhodně seneřiďte jen podle ceny, kritérií je mnohem víc. Celý (a správný) název povinného ručení jepojištění …

Elektřina zdražuje. Kdo si ročně připlatí o tisícovku více a jak to bude s cenami plynu?

Elektřina zdražuje. Kdo si ročně připlatí o tisícovku více a jak to bude s cenami plynu?

20.2.2020, Komerční sdělení

…jící smlouvu. V případě smlouvy na dobu určitou se vám přechod kekonkurenci musí vyplatit, tak pozor, ať nezaplatíte více na pokutách zapředčasnou výpověď. Začnete šetřit s energiemi. Tipů,jak na to je celá řada, některé jsou méně náročné, jiné více. Typickýmpříkladem jsou úsporné žárovky, va…Banky v ČR