Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Výpověď

Výpověď


Definice Výpověď

Ukončení smluvního vztahu klientem nebo pojišťovnou. Výpověď musí být vždy podána druhé straně písemně a nejpozději 6 týdnů před výročím smlouvy.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Výpověď

JP

#8870, Mám šanci získat hypotéku?, Hypoteční poradna, 6.2.2020

Dobry den, muzu dostat hypoteku na dum, kdyz jsem sam, plat 40 000 Kc cisteho a nemam zadne pujcky? Dekuji

Dobrý den,

přijde na to, kolik peněz chcete půjčit, jak drahou nemovitost kupujete a máte-li dostatek vlastních úspor (nebo můžete-li ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí pro splnění podmínky LTV, kdy Vám banka může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti). Dále banky vyžadují čistý registr dlužníků, pracovní smlouvu na dobu neurčitou a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě. Pokud toto vše splňujete, neměl by být problém hypotéku získat. Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky - vše s Vámi probereme a navrhneme nejlepší možné řešení.

D

#8813, Kdo mi provede roční zúčtování daně z příjmu?, Daně, 3.2.2020

Dobrý den, ke konci prosince jsem dal výpověď u jednoho zaměstnavatele a hned od 1.1. 2020 nastoupil do nové práce taky na HPP jako zaměstnanec. Na koho se mám obrátit s daněmi za rok 2019? Myslím že původní zaměstnavatel u kterého jsem odpracoval celý rok. Odečítám si totiž z daní hypoteční úvěr, tak nevím komu předat podklady, protože nový zaměstnavatel prý mi daně dělat nebude. Děkuji

Dobrý den,

roční zúčtování daní Vám provede poslední zaměstnavatel, u kterého jste v roce 2019 pracoval a kde jste podepsal Prohlášení poplatníka daně z příjmu za rok 2019 (tzv. růžovku).

JS

#8809, Životní pojištění do 60 let, Pojištění, 3.2.2020

Manzel ma uzavrenou pojistku na nemoc a umrti. Pojistku plati asi 12 let. Nikdy nic neuplatnil. Loni v dubnu mel 60 let a na podzim onemocnel. Po skonceni PN sel na pojistovnu Kooperativa a uplatnoval narok na vyplatu. Bylo mu sdeleno, ze pojisteny neni na nic a pojistne bylo sjednano do jeho 60let. Pritom platil porad dal cele pojistne a pojistovna penize brala, aniz by upozornila na to, ze neni pojisten na nic. Takze penize na nemoc nedostal. Pojistku vypovedel 10.1.2020 a musi zaplatit jeste dalsi 3 mes. nez dojde ke zruseni. Má právo chtit po pojistovne penize zpet, protoze pojistovna neupozornila na skutecnost o konci pojisteni?

Dobrý den,

riziková životní pojištění (na nemoc či úraz) se zpravidla sjednávají do 60 let, neboť pojištění může krýt pouze nahodilé události (a po 60 letech se pravděpodobnost realizace těchto rizik začíná limitně blížit jistotě). Ohledně navrácení zaplaceného pojistného - záleží, jak přesně byla pojistná smlouva sepsána. Pokud smlouva platila do 60 let, pak máte nárok na vrácení přeplatku. Naopak jestli smlouva platila bez omezení a pouze od 60 let s výlukami (např. vylučují nemoc), pak žádný přeplatek nevznikl, a tudíž není nárok na jeho vrácení. 

Z

#8786, Chci hypotéku ale nemám práci, Hypoteční poradna, 1.2.2020

Dobrý den, přítel cizinec by si rád vzal v ČR hypotéku. Jakých náležitostí je zapotřebí? Momentálně není zaměstnán. Stačí výpisy účtu k potvrzení toho, že je opravdu schopen splácet? Vyžadují všechny banky pro poskytnutí hypotéky potvrzení od zaměstnavatele o výši příjmů? Pokud někdo např. zdědí vyšší obnos peněz, neměl by být, předpokládám, problém dostat hypotéku i při stávající nezaměstnanosti? Děkuji moc za cenné rady!

Dobrý den,

bez příjmu to bohužel nepůjde. Banky vyžadují pracovní smlouvu na dobu neurčitou a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě. Mzdová účtárna zaměstnavatele pak bance potvrzuje průměrný čistý měsíční příjem za posledních 12 měsíců. Dědictví Vám pomůže spolufinancovat koupi nemovitosti, ale pro získání hypotéky je třeba mít vlastní příjem (aby bylo z čeho úvěr splácet).

M

#8733, Chybný záznam v registrech dlužníků, Banka, 28.1.2020

Dobrý den, po letitých peripetiích jsem zjistila, že moje banka mi v roce 2013 po vyplaceni 30 tisícového kontokorentu nepřepnula v systému, že kontokorent je řádně ukončen. Přitom byl zaplacen a podána výpověď. Bylo mi řečeno, že je to vina tehdejšího zaměstnance a že výpověď už nemají a tím pádem jsem v registru, protože se kontokorent jeví jako existující v systému. Přitom byl ukončen. Staví se k tomu zády a já jsem poškozená, protože mi kvůli registru nedají hypotéku. Co mam v takovém případě dělat? Děkuji

Dobrý den,

chybné záznamy lze z registrů dlužníků nechat smazat - požadujte nápravu po bance. V případě odmítnutí doporučuji spor řešit přes Finančního arbitra nebo podat podnět centrální bance (ČNB).

Články o Výpověď

Za cestovní pojištění lidé letos platili víc než loni. I kvůli připojištění sportů

Za cestovní pojištění lidé letos platili víc než loni. I kvůli připojištění sportů

4.10.2019, Pojištění

…zájezdu. Díky němu nepřijdete openíze, pokud: sevám krátce před cestou stane úraz, který vám nedovolí odcestovat akutněonemocníte dostanetev práci výpověď nebotřeba zemře člen vaší rodiny Jenže i tady simusíte dát pozor, na co přesně se vybraná pojistka vztahuje. Každá pojišťovnamá totiž stor…

Možnosti a srovnání spoření na českém trhu

Možnosti a srovnání spoření na českém trhu

1.8.2019, Komerční sdělení

Možností spořenía příležitostí zhodnocení peněz je nespočet. Mezi základní možnosti spořenípatří spořicí účet, stavební spoření, termínované vklady a spoření na penzi. Uspoření jakékoliv formy je nabízena řada úrokových sazeb, s nízkým, ale ivysokým rizikem. Takže kam vložit své finance, aby …

Velké porovnání spoření – červenec 2019

Velké porovnání spoření – červenec 2019

28.7.2019, Spoření

Už 2 bankynabízejí úrok na spořícím účtu 2% bez podmínek a to pro vklady až do 1-1,5 mil.Kč. Nenechte své peníze zbytečně znehodnocovat na špatně úročených vkladech! Červenec přineslmnoho překvapení. Navzdory ponechání základních úrokových sazeb ČNB na 2%hypotéky dál zlevňovaly (aktuálně od 2…

Změna povinného ručení: 5 případů, kdy můžete dát výpověď a změnit pojišťovnu

Změna povinného ručení: 5 případů, kdy můžete dát výpověď a změnit pojišťovnu

31.5.2019, Pojištění

…ě ho pravidelněopakovat. Podmínky povinného ručení se totiž mění. Že byla loni vaše pojistkanejvýhodnější, neznamená, že je nejlepší i nyní. Jenže výpověďnemůžete dát kdykoliv. A rozhodně nestačí „jen” přestat platit pojistné. V takovém případěsice o pojistku přijdete, jenže to nějaký čas pot…

Základní podmínky pro získání hypotéky

Základní podmínky pro získání hypotéky

5.2.2018, Hypotéka

Pro získání hypotéky je potřeba splnit několik základních podmínek. Mimo dostatečného příjmu a čistých rejstříků je třeba mít i adekvátně hodnotnou zástavu, přiměřený věk a aspoň přechodný pobyt v ČR. Na co se před jednáním s bankou připravit? Jak získat hypotéku?Níže uvádíme 6základních podm…Rychlé odkazy

Banky v ČR